VII Forum Senioralne

W ostatni wtorek maja (29.05) odbędzie się kolejne, już VII Powiatowe Forum Senioralne.

Tematyka spotkań z seniorami do tej pory była przeróżna, jednak zawsze związana z którymś z aspektów funkcjonowania osób w zaawansowanym wieku. Tym razem, forum w całości zostanie poświęcone 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Na „100 lat historii Polski w pigułce” złożą się wiersze i piosenki patriotyczne w wykonaniu zespołów z terenu powiatu lęborskiego, w tym składających się z seniorów. Zaprezentuje się także drużyna starszoharcerska  „Azymut” z Lęborka oraz miejscowi wokaliści i instrumentaliści.

Cykliczna organizacja for senioralnych to element działań służących stworzeniu obszaru powiatu miejscem przyjaznym seniorom, mającym na szczególnym względzie realizację potrzeb starszej części mieszkańców. O tym, że to kierunek słuszny, świadczy to, że w organizację podobnych przedsięwzięć włącza się coraz więcej instytucji i firm. Organizatorem VII Powiatowego Forum Senioralnego jest – jak zawsze – Powiat Lęborski, w tej edycji przy partnerskim wsparciu Lasów Państwowych, SPS ZOZ w Lęborku, Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Lęborskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, LCK „Fregata”, Młodzieżowej Rady Miasta, a także Farm Frites Poland SA, Cukierni Wenta, Pizzerii „Gowid” oraz firmy farmaceutycznej „Profarm”.

VII Forum Senioralne