przejdź do wersji normalnej (graficznej) | RSS | Home
Polski | Deutsch | English

Górne menu:Boczne menu


Aktualności

Utrudnienia drogowe

z dnia 30-10-2020

W piątek, 30 października br. wystąpią utrudnienia drogowe na odcinku drogi powiatowej Bąsewice – Tawęcino.

czytaj więcej ...

Uchwały antysmogowe

z dnia 30-10-2020

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego informuje, że została podjęta uchwała Nr 310/XXIV/20 Sejmiku województwa Pomorskiego z dnia 28 września 2020 roku w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa pomorskiego, z wyłączeniem Gminy Miasta Sopotu i obszaru miast, ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw (tzw. „uchwały antysmogowej poza miastami”) oraz uchwała Nr 309/XXIV/20 Sejmiku Województwa Pomorskiego z dnia 28 września 2020 roku w sprawie wprowadzenia na obszarze miast województwa pomorskiego, z wyłączeniem Gminy Miasta Sopotu, ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw (tzw. „uchwały antysmogowej dla miast”).

czytaj więcej ...

Akcja „Znicz 2020” – informacje dla kierowców i mieszkańców

z dnia 30-10-2020

Od piątku do poniedziałku będzie trwała policyjna akcja „Znicz 2020”. Na drogach powiatu pojawi się więcej patroli drogówki, a w rejonie lęborskiego cmentarza nastąpią zmiany w organizacji ruchu.

 

czytaj więcej ...

Uwaga! Zmiana sposobu informowania o COVID

z dnia 30-10-2020

Od dnia dzisiejszego, 27 października 2020 r. informacje dotyczące statystyk dotyczących liczby przypadków zachorowań oraz kwarantanny dostępne będą na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

czytaj więcej ...

Konkurs papieski po raz XI

z dnia 30-10-2020

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Lęborku odbył się XI Powiatowy Konkurs Recytatorski Twórczości Chrześcijańskiej im. Karola Wojtyły. Trwająca w tym roku sytuacja pandemiczna wymusiła na organizatorach zmianę formuły konkursu z osobistych prezentacji na ich zdalną ocenę.

czytaj więcej ...

UWAGA! Utrudnienia w ruchu

z dnia 30-10-2020

W związku z trwającymi pracami drogowymi mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na odcinku Leśnice – Dziechlino.

czytaj więcej ...

Lęborczanie upamiętnili żołnierzy-górników

z dnia 30-10-2020

Przedstawiciele władz samorządowych powiatu i miasta złożyli okolicznościowe wiązanki kwiatów pod tablicą „W hołdzie represjonowanym politycznie żołnierzom-górnikom, którzy przymusowo pracowali i ginęli w kopalniach węgla kamiennego, rud uranu i w kamieniołomach w latach 1949-1959”.

czytaj więcej ...

Aktualne informacje dotyczące kwarantanny, zachorowań i ozdrowień

z dnia 30-10-2020

W załącznikach zamieszczamy aktualne informacje dotyczące liczby osób pozostających w kwarantannie na terenie miast i gmin powiatu lęborskiego, stanu zachorowań i ozdrowień.

 

czytaj więcej ...

Kolejne zaostrzenie ograniczeń

z dnia 30-10-2020

Od północy z piątku na sobotę (z 23 na 24 października) obowiązywał będzie nowy pakiet obostrzeń i ograniczeń wprowadzonych przez rząd w związku z epidemią. Od północy obszar całej Polski znajdzie się w strefie czerwonej.

czytaj więcej ...


Wszystkie aktualności

Copyright © Starostwo Powiatowe w Lęborku, ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork