• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

Infolinia onkologiczna w województwie pomorskim

Od 1 lutego 2012 r. została uruchomiona infolinia onkologiczna, która działa na terenie Wojewódzkiego Centrum Onkologii w Gdańsku (WCO) i pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego.

Infolinia jest bezpłatna dla osób z całego województwa pomorskiego. Nr telefonu 800 08 01 64. Czynna jest codziennie 24 godziny na dobę (od 18:00-22:00 na terenie WCO i od 22:00-18:00 w CIK).

Infolinia onkologiczna to forma przekazu informacji oraz kompetentnego wsparcia dla pacjentów i ich rodzin. Wzmacnia działania prozdrowotne realizowane od lat w województwie pomorskim w ramach założeń strategicznych programu „Zdrowie dla Pomorzan 2005-2013” oraz prowadzonych przez samorządy lokalne i podmioty lecznicze programów zdrowotnych.

W założeniu infolinia ma u pacjentów potęgować nadzieję, że szybko zastosowana diagnostyka i terapia przyniesie poprawę stanu zdrowia lub wyleczenia. 

Zakres usług- porad: informacje o zdrowiu, profilaktyce, informacje o możliwościach wykonania badań diagnostycznych (miejsce i czas oczekiwania, USG, MRI, TK, mammmografii – z zaznaczeniem, które z nich posiadają certyfikowany sprzęt), informacje o leczeniu (formy, objawy uboczne, miejsce i czas oczekiwania, wykaz poradni onkologicznych, przeciwbólowych, medycyny paliatywnej, hospicjów i rehabilitacji), informacje o pomocy psychologicznej i psychoonkologicznej, wykaz sklepów medycznych, informacje o organizacjach pozarządowych pacjentów i innych formach wsparci, informacje o wypożyczalniach sprzętu medycznego, transporcie medyczno-sanitarnym.