• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

Rocznicowe Forum

 We wtorek (29.05) odbyło się VII Powiatowe Forum Senioralne. Tym razem poświęcone było setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Oficjalny plan forum wzbogacony został o część piknikową, podczas której seniorzy wspólnie z władzami powiatu i miasta zasadzili dąb.

Przy szczelnie wypełnionej sali lęborskiego kina „Fregata”, otwarcia forum dokonała Teresa Ossowska – Szara, Starosta Lęborski – Życzę państwu owocnego spotkania – mówiła podczas otwarcia Starosta Lęborski – Cieszę się jednocześnie, że, fora, które organizujemy już od 2015 roku, zyskują na popularności, czego dowodem jest coraz liczniejszy państwa udział w tych spotkaniach.
Po wspólnym odśpiewaniu hymnu Polski, inicjatywę na scenie przejęli członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Lęborka wspólnie z harcerzami, wokalistami i instrumentalistami zaproszonymi do udziału w artystycznej części forum. Tematyką forum była tym razem 100. Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W patriotycznym repertuarze zaprezentowali się: Zespół „Alebabki” z Lęborka, Zaspół Kaszubski „Mareszki” z Cewic, Zespół Wokalny „Kwiaty Jesieni”, członkowie Klubu Seniora z Nowej Wsi Lęborskiej oraz członkowie Związku Emerytów i Rencistów z Wicka.
Wielopokoleniowość tego spotkania potwierdzili czynnym udziałem w scenicznych prezentacjach harcerze z Drużyny Starszoharcerskiej „Azymut”, wokalistka Klaudia Juchniewicz i instrumentaliści: Weronika Reclaf (akordeon) i Filip Kościelski (trąbka). Organizatorów forum wsparli również członkowie Młodzieżowej Rady Miasta.
Oprócz przedstawicieli miast i gmin powiatu oraz organizacji pozarządowych, w spotkaniu uczestniczyli: Senator RP, Kazimierz Kleina i Radna Sejmiku Województwa Pomorskiego, Alicja Zajączkowska.
W godzinach popołudniowych odbyła się część piknikowa forum, w pobliskim Drętowie, w miejscu nazywanym „Uroczysko”, należącym do Lasów Państwowych – Nadleśnictwo Lębork, na pobliskim Drętowie uczestnicy forum wraz ze Starostą Lęborskim, Teresą Ossowską – Szarą, burmistrzem Lęborka Witoldem Namyślakiem i Elżbietą Godderis, Wicestarostą Lęborskim zasadzili symboliczny dąb oraz odsłonili okolicznościową tablicę upamiętniającą 100. Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.