• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

Koronawirus

Uwaga! Zmiana sposobu informowania o COVID
Od dnia dzisiejszego, 27 października 2020 r. informacje dotyczące statystyk dotyczących liczby przypadków zachorowań oraz kwarantanny dostępne będą na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

 

Powiat w czerwonej strefie – nowe zasady bezpieczeństwa
Powiat lęborski, podobnie jak 152 powiaty w Polsce i 11 miast wojewódzkich, od soboty, 17 października br. znajdzie się w czerwonej strefie zagrożenia koronawirusem.

 

Covid-19. Jak się zabezpieczać?
W związku z dynamiką sytuacji pandemicnej na terenie kraju, zamieszczamy uaktualniony pakiet materiałów dotyczących zapobieganiu zakażeniu koronawirusem i kwarantanny. Zachęcamy do zapoznania się.
KOMUNIKAT NR 7
W załączniku publikujemy wytyczne dla przedszkoli, które decydują się na otwarcie jednostki od 6.05.2020 r.

 

KOMUNIKAT NR 6
W załączniku zamieszczamy Państwu wytyczne dla instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.
KOMUNIKAT NR 5
W załączniku publikujemy Państwu Rozporządzenie Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 28 kwietnia 2020 r. w sprawie udzielania pomocy w formie dotacji lub pomocy zwrotnej w ramach programów operacyjnych na lata 2014–2020 w celu wspierania polskiej gospodarki w związku z wystąpieniem pandemii COVID-19 (Dz. U. poz. 773).

 

KOMUNIKAT NR 4
W załączniku publikujemy Państwu Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 28 kwietnia 2020 r. w sprawie standardów w zakresie ograniczeń przy udzielaniu świadczeń opieki zdrowotnej pacjentom innym niż z podejrzeniem lub zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 przez osoby wykonujące zawód medyczny mające bezpośredni kontakt z pacjentami z podejrzeniem lub zakażeniem tym wirusem (Dz. U. poz. 775).

 

KOMUNIKAT NR 3
W załączniku publikujemy  Państwu Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 799).

 

KOMUNIKAT NR 2
Rozporządzenie MEN z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 780)

 

Materiały informacyjne Urzędu Marszałkowskiego dotyczące koronawirusa

 Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego przygotował szereg materiałów informacyjnych dotyczących koronawirusa.