Rekrutacja odbiorców - osób usamodzielnianych, bezpośrednich odbiorców wsparcia w ramach Biura Mentoringu

 Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych zajęciach oferowanych przez Biuro Mentoringu prowadzonych zgodnie ze Strategią wdrażania projektu innowacyjnego testującego „Droga do samodzielności”

Informacja o rekrutacji odbiorców - osób usamodzielnianych do projektu innowacyjnego testującego „Droga do samodzielności”

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych zajęciach oferowanych przez Biuro Mentoringu. 

 

Wsparcie udzielane osobom usamodzielnianym w ramach Biura Mentoringu obejmuje bezpłatne:

a) porady indywidualne:

- doradcy zawodowego 

- psychologa,

- prawnika/radcy prawnego,

- trenera aktywizacji,

b) warsztaty kompetencji społeczno-zawodowych z modułem autoprezentacji,

c) Talon Kariery - czyli instrumenty aktywizujące, rekomendowane przez doradcę zawodowego, mentora i pracownika pomocy społecznej w wysokości do 10 tys. zł na osobę (np. szkolenia i staże).

d) działania dwóch mentorów: (spotkania indywidualne i grupowe) – zgodnie z potrzebami uczestników.

 

Liczba miejsc – 20

 

Uczestnikami projektu (odbiorcami) będzie 20 osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, usamodzielnianych na terenie powiatu lęborskiego:

- wychowanków opuszczających placówki opiekuńczo – wychowawcze typu socjalizacyjnego, 

- rodziny zastępcze, 

- zakłady poprawcze, 

- specjalne ośrodki szklono – wychowawcze, 

- młodzieżowe ośrodki wychowawcze, 

w szczególności kontynuujący naukę, pozostający bez zatrudnienia.

 

Rekrutacja uczestników do projektu prowadzona jest w terminie od 1 lipca 2013 roku 

do 4 października 2013 roku. 

 

Każda osoba zainteresowana uczestnictwem w projekcie złoży komplety dokumentów osobiście w siedzibie Biura Mentoringu lub za pośrednictwem przesyłki pocztowej wysłanej na adres Biura Mentoringu (za datę złożenia dokumentów uznaje się datę i godzinę ich wpływu do Biura Mentoringu). 

 

Dokumenty rekrutacyjne przyjmowane będą w terminie 

od 12 sierpnia 2013 r. do 9 września 2013 r. od poniedziałku do piątku 

(oprócz dni ustawowo wolnych), w godzinach od 9.00 do 15:00, 

w pokoju 215 Starostwa Powiatowego w Lęborku

 

Zgłoszenia Kandydatów na Uczestników, złożone i zarejestrowane w Biurze Mentoringu, zostają przekazane przez pracownika Biura Mentoringu Komisji Rekrutacyjnej. Komisja Rekrutacyjna dokonuje ich oceny na najbliższym posiedzeniu Komisji Rekrutacyjnej.

 

 

Nie ma możliwości przesyłania dokumentów zgłoszeniowych drogą mailową. Przyjmowane i rozpatrywane będą wyłącznie komplety dokumentów.

 

Na komplet dokumentów zgłoszeniowych składają się:

1. Formularz zgłoszeniowy.

2. Ocena osoby usamodzielnianej, dokonana przez właściwego pracownika socjalnego zatrudnionego w Ośrodku Pomocy Społecznej, dotycząca przydatności pomocy, stwierdzona na podstawie wywiadu środowiskowego. Każdy uczestnik musi zgłosić się do właściwego Ośrodka Pomocy Społecznej, aby pracownicy socjalni działający na obszarze jego zamieszkania przeprowadzili na jego prośbę wywiad środowiskowy.

3. Ocena osoby usamodzielnianej, dokonana przez właściwego pracownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, dotycząca motywacji kandydata na uczestnika do zmiany swojej sytuacji społeczno – zawodowej i możliwości pełnego uczestnictwa w projekcie, która zostanie określona na podstawie rozmowy. Każdy uczestnik musi zgłosić się do w/w instytucji, aby pracownicy ocenili poziom jego motywacji i dyspozycyjność.

4. Indywidualny Program Usamodzielniania.

 

Ww. dokumenty dostępne są do pobrania poniżej wraz z Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie „Droga do samodzielności” (dla osób usamodzielnianych – bezpośrednich odbiorców wsparcia w ramach Biura Mentoringu) oraz w siedzibie projektodawcy (Starostwo Powiatowe w Lęborku, pokój 215). Proces rekrutacji szczegółowo opisany jest w powyższym Regulaminie.

 

Zajęcia oferowane przez Biuro Mentoringu opisano w dokumentach:

- „Konspekt działania biura mentoringu”, 

- „Program instrumentów aktywizacyjnych mający doprowadzić do wejścia i/lub przywrócenia osób usamodzielnianych na rynek pracy oraz do ich integracji ze społeczeństwem”

w/w dokumenty dostępne są w siedzibie projektodawcy:

Starostwo Powiatowe w Lęborku, pokój 215

oraz na stronie internetowej www.powiat-lebork.com.

Poniżej dostępne są listy rankingowe uczestników - osób usamodzielnianych

Komisja rekrutacyjna w dniu 30 września 2013 r. dokonała oceny formalnej i merytorycznej dokumentów zgłoszeniowych złożonych przez kandydatów na uczestników. 

Spotkanie organizacyjne z osobami znajdującymi się na liście podstawowej odbędzie się w dniu 11 października o godz. 11:00 w Starostwie Powiatowym w Lęborku (sala szkoleniowa).