Wyjazdy na spotkania akademickie

Utworzono: 03-06-2019

Za nami pierwsze wyjazdy akademickie uczestników projektu ,,Zdolni z Pomorza", którzy mieli okazję nabyć nowe umiejętności przy boku specjalistów.

  1. ZAJĘCIA Z INFORMATYKI:

16 marca 2019 r. uczniowie uczestniczyli w spotkaniu akademickim w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku. Tematem przewodnim było wprowadzenie do programowania mikrokontrolerów. Uczniowie zostali zapoznani z podstawami elektroniki.

Podczas zajęć wykorzystano rozwiązania Arduino, płytki stykowe i różne komponenty elektroniczne. Celem szkolenia było samodzielne wykonanie przez kursantów prototypu układu elektronicznego z wykorzystaniem mikroprocesora.

Uczestnicy spotkania akademickiego na Uniwersytecie Morskim w Gdyni w dniu 23 marca 2019 roku dowiedzieli się jak ożywić stronę internetową za pomocą animacji w XHTML5 i CSS2.Na zajęciach wykorzystano animacje poklatkowe oraz tak zwane efekty przejścia aby strona internetowa nabrała życia i mogła się dynamicznie zmieniać.

 

 

2. ZAJĘCIA Z BIOLOGII:

2 marca 2019 r. w ramach projektu ,,Zdolni z Pomorza” na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym - Atheneum  Gedanense Novum młodzież uczestniczyła  w zajęciach z biologii. Uczniowie wysłuchali wykładu pt. ,,Współczesna diagnostyka i leczenie cukrzycy typu I u dzieci, a następnie wzięli czynny udział w ćwiczeniach laboratoryjnych, które dotyczyły ,,Monitorowania glikemii dziś i jutro”, Nowoczesnej podaży insuliny dzieciom chorującym na cukrzycę typu I”,  ,,Wywiadu/rozmowy z pacjentem oraz jego rodzicami o codziennym życiu z cukrzycą”

15 marca 2019 r. na wydziale biologii Uniwersytetu Gdańskiego  podczas ,,Dni mózgu 2019” uczniowie brali udział w warsztatach laboratoryjnych pt. ,,Preparatyka tkanki nerwowej”, podczas których młodzież samodzielnie tworzyła preparaty tkanki nerwowej z mózgu szczura, a następnie wybarwiała swoje preparaty i obserwowała pod mikroskopem. Fascynujące wykłady pt. ,,Łasy umysł czyli skąd bierze się miejsce na deser”, ,,Neurochirurgia dziś i jutro” oraz ,,Historii kilka o dorastaniu” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodzieży.

 3. ZAJĘCIA Z CHEMII:

Na spotkaniu akademickim 16 marca 2019 r. w Instytucie Biologii i Ochrony Środowiska Akademii Pomorskiej w Słupsku uczniowie wysłuchali wykładu pt. „Kosmetyki – zrób to sam”, podczas którego zapoznali się między innymi z podstawowymi składnikami kosmetyków oraz poznali ich podstawowe rodzaje. Po zajęciach teoretycznych ,,młodzi chemicy” wykorzystując zdobyta wiedzę, samodzielnie wykonywali wybrane kosmetyki pielęgnacyjne tj. kremy, a następnie próbowali swoich sił w sporządzaniu szminek i błyszczyków.

W końcowej części ćwiczeń młodzież miała możliwość wykonania kosmetyków w  naturalnych na bazie  warzyw, owoców, a także przypraw. W wyniku pracy  i zaangażowania kursantów powstały takie kosmetyki jak peeling miętowo – ogórkowy, cynamonowy krem punktowy do cery problemowej oraz maseczki i kremy z kiwi.

Wyjazdy na spotkania
Wyjazdy na spotkania
Wyjazdy na spotkania
Wyjazdy na spotkania
Wyjazdy na spotkania
Wyjazdy na spotkania
Wyjazdy na spotkania
Wyjazdy na spotkania
Wyjazdy na spotkania
Wyjazdy na spotkania
Wyjazdy na spotkania
Wyjazdy na spotkania