WYJAZDY NA SPOTKANIA AKADEMICKIE

Utworzono: 11-12-2017

Za nami pierwsze wyjazdy akademickie uczestników projektu "Zdolni z Pomorza". Grupy uczniów, które miały okazję nabyć nowe umiejętności przy boku specjalistów to:

1. ZAJĘCIA Z INFORMATYKI (poziom gimnazjalny)

18 listopada 2017 r. w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku odbyło się spotkanie akademickie, którego tematem była Budowa maszyny drukującej w technologii FDM w praktyce, czyli – składamy drukarkę 3D. Uczestniczyło  w nim 5 uczniów z grupy informatycznej z poziomu gimnazjalnego oraz 1 uczeń z matematyki gimnazjalnej. . Na początku był przeprowadzony wykład na temat różnych technologii wydruku trójwymiarowego, a następnie w mniejszych grupach uczniowie rozpoczęli składanie drukarek. Podziałem pracy i przydzielaniem zadań zajmował się student PJATK. Uczniowie dzielnie pracowali i choć nie udało się złożyć sprzętu to byli zadowoleni z wyjazdu.

Relacja od strony PJATK na stronie: https://gdansk.pjwstk.edu.pl/aktualnosci-wi/relacja-ze-spotkania-akademickiego-z-dnia-18-11-2017-r/

 

2. ZAJĘCIA Z CHEMII (poziom ponadgimnazjalny)

25 listopada 2017 r. na Politechnice Gdańskiej odbyło się spotkanie akademickie pn. "Spotkanie bez kwasów? Mamy swoje zasady!". Spotkanie rozpoczął wykład prowadzony przez prof. dr hab. inż. Barbarę Becker. Następnie uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach w laboratorium komputerowym, gdzie pracowali przy pomocy programu ChemSketch. Natomiast w trakcie laboratoriów eksperymentalnych uczniowie wcielili się w rolę detektywów i poszukiwali w zlewkach i probówkach śladów kwasów i zasad.

 

3. ZAJĘCIA Z KOMPETENCJI SPOŁECZNYCH (poziom ponadgimnazjalny)

2 grudnia 2017 r. na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego odbyło się spotkanie akademickie pn. "Buntownicy, skandaliści, wariaci - czyli oblicza artystycznego radykalizmu" którzy....., łamią tabu, gwałcą konwencje, szokują i oburzają. Ale jednocześnie fascynują bezkompromisowością i odwagą. Każda epoka miała swoich artystów-odmieńców, którzy nie mieścili się w obowiązujących normach i w prowokacyjny sposób kwestionowali istniejący porządek świata. Taka prowokacja miewa niezwykłą siłę: każe nam zmierzyć się z najtrudniejszymi tematami, obnaża fałsz i obłudę, dotyka tego, czego najbardziej się boimy lub wstydzimy. Czasem staje się drogowskazem dla kolejnych pokoleń.

WYJAZDY NA SPOTKANIA
WYJAZDY NA SPOTKANIA
WYJAZDY NA SPOTKANIA
WYJAZDY NA SPOTKANIA
WYJAZDY NA SPOTKANIA
WYJAZDY NA SPOTKANIA