przejdź do wersji normalnej (graficznej) | RSS | Home
Polski | Deutsch | English

Górne menu:Boczne menu


Warto zobaczyć

Lista podstron:

Lębork

Stolica powiatu – Lębork - położony jest w pradolinie Redy-Łeby, pomiędzy wzgórzami Pojezierza Kaszubskiego, a Wysoczyzną Żarnowiecką . Zajmuje powierzchnię 18 km2 i liczy 37 tys. mieszkańców.

czytaj więcej ...

Łeba

Łeba to przepiękne miasto turystyczne na polskim wybrzeżu. Położona pomiędzy dwoma jeziorami: Łebsko i Sarbsko u ujścia rzeki Łeba do morza, w bliskim sąsiedztwie Słowińskiego Parku Narodowego, zajmuje powierzchnię 15 km2 i liczy niespełna 4.000 mieszkańców związanych głównie z rybołówstwem i turystyką.

czytaj więcej ...

Gmina Cewice

Gmina Cewice położona jest w południowej części powiatu lęborskiego. Leży na Pojezierzu Kaszubskim z wyjątkiem krańców zachodnich i południowych zaliczanych do Wysoczyzny Polanowskiej. Obejmuje obszar 188 km2 na którym zamieszkuje ponad 7.000 osób.

czytaj więcej ...

Gmina Nowa Wieś Lęborska

Gmina Nowa Wieś Lęborska położona jest w środkowej części powiatu lęborskiego w czystej ekologicznie strefie otaczającej Lębork. Dominującą dziedziną gospodarki Gminy jest rolnictwo. Działalność przemysłowa oparta jest o małe i średnie przedsiębiorstwa produkcyjne oraz rozwiniętą sieć zakładów usługowych.

czytaj więcej ...

Gmina Wicko

Gmina Wicko leży w pasie nadmorskim Pomorza Zachodniego w północnej części powiatu lęborskiego. Część obszaru Gminy znajduje się w granicach Słowińskiego Parku Narodowego, a cały - w jego otulinie (strefie ochronnej). 

czytaj więcej ...

Copyright © Starostwo Powiatowe w Lęborku, ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork