PAULINA MIELEWCZYK, MACIEJ KRZEKOTOWSKI I WŁODZIMIERZ WASIELEWSKI zwycięzcami GRAND PRIX ZIEMI LĘBORSKIEJ W TENISIE STOŁOWYM AMATORÓW 2015.

Utworzono: 09-12-2015

W niedzielę 6 grudnia 2015 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Nowej Wsi Lęborskiej odbył się trzeci i ostatni turniej Grand Prix Ziemi Lęborskiej w tenisie stołowym amatorów pn. "Tęczowe turnieje tenisa stołowego". W trzecim turnieju wzięło udział 28 uczestników. Wśród kobiet zwyciężyła Paulina MIELEWCZYK z Łebuni przed Mają WROŃSKĄ Z Nowej Wsi Lęborskiej i Konstancją KELLER z Cewic.

Wśród mężczyzn w kategorii 18 - 50 lat zwyciężył Maciej KRZEKOTOWSKI z Lęborka przed Mariuszem WENTĄ z Janowic. Trzecie miejsce wywalczył Michał KLASSA z Łeby.
W kategorii powyżej 50 lat zwyciężył Sławomir MACIEJEWSKI ze Słupska przed Włodzimierzem WASIELEWSKIM również ze Słupska. Trzeci był Zbigniew MAŁOSZYCKI z Lęborka.

Kolejny cykl turniejów dla amatorów i miłośników tenisa stołowego GRAND PRIX ZIEMI LĘBORSKIEJ 2015, który odbywał się przez trzy niedziele (22.11, 29.11 i 6.12) w gościnnej szkole Zespole Szkół im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej, zgromadził na starcie w sumie 82 uczestników z gminy, powiatu i województwa. Widownia oglądała zażarte, emocjonujące i stojące na wysokim poziomie pojedynki.
Rywalizacja w turniejach przebiegała w trzech kategoriach - kobiety open i mężczyźni: 18 - 50 lat i powyżej 50 lat. Najlepsi w swoich kategoriach (miejsca I - III) na zakończenie Grand Prix z rąk Starosty Lęborskiego Teresy Ossowskiej - Szara, członka Zarządu Powiatu i dyrektora GOK Krzysztofa Pruszaka, Dyrektora Zespołu Szkól Grażyny Wójcik i wiceprezesa klubu GKS TĘCZA Janusza Szymankiewicza uhonorowani zostali pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Lęborku i Gminę Nowa Wieś Lęborska.
Sędzią głównym turniejów był Andrzej Czubaty a nad ich przebiegiem czuwał Edward Nagórski