13 października - Dzień Ratownictwa Medycznego i Dzień Dawcy Szkipu

Utworzono: 13-10-2021
Ratowanie ludzkiego życia – to bezsprzecznie najwyższe dobro, zasługujące na uznanie i wdzięczność. Ratownicy medyczni na co dzień – akcyjnie uczestniczą w utrzymaniu przy życiu ofiar wypadków oraz ludzi w stanie nagłego kryzysu zdrowotnego. Im zazwyczaj zawdzięczamy przetrwanie, zanim wdrożona zostanie planowa terapia w celu przywrócenia zdrowia. Szczególnie w obecnym czasie – pandemii koronawirusa – to służba wymagająca poświęcenia i gotowości na podejmowanie wyzwań, nierzadko na granicy własnego zdrowotnego bezpieczeństwa.
Zarząd Powiatu Lęborskiego składa wszystkim ratownikom medycznym najszczersze wyrazy uznania za zaangażowanie i profesjonalizm w pełnieniu obowiązków, życząc zdrowia i motywującej satysfakcji z ratowania ludzkiego życia.
Wyrazy podziękowania należą się również dawcom szpiku – za dar serca, którym dzielą się z potrzebującymi, by ratować ich zdrowie i życie. Wierzymy, że chorzy, dla których przeszczep szpiku jest jedynym ratunkiem i nadzieją – mogą liczyć na Waszą ofiarność, za którą w ich imieniu dziękujemy, życząc zdrowia, pomyślności i satysfakcji z pomagania potrzebującym.
Zarząd Powiatu Lęborskiego:
Alicja Zajączkowska – Starosta Lęborski
Edmund Głombiewski – Wicestarosta Lęborski
Adam Nowak
Jacek Perłak
Ryszard Wenta