Aktualności

1405.2021
Zespołowo o zdrowiu
Zespołowo o zdrowiu psychicznym

O szeroko pojętych zagadnieniach zdrowia psychicznego dyskutowano w czwartek w Starostwie Powiatowym w Lęborku. Wśród poruszanych kwestii znalazły się zagadnienia dotyczące m.in. funkcjonowania Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej przy SPS ZOZ.

1305.2021
Jaką wybrać następną szkołę po
Jaką wybrać następną szkołę po szkole podstawowej? To proste.

Już wkrótce do rąk absolwentów szkół podstawowych z terenu powiatu lęborskiego trafi informator na rok 2021/22 - „Szkoły Ponadpodstawowe oraz Placówki Oświatowe z Powiatu Lęborskiego", zawierający kompletną wiedzę w zakresie oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Lęborski.

1305.2021
Środki dla szpitala na poprawę
Środki dla szpitala na poprawę bezpieczeństwa

Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lęborku otrzymał dotację celową w ramach dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na realizację zadania: „Poprawa bezpieczeństwa przeciwpożarowego”. Podpisanie umowy nastąpiło w czwartek, 13 maja w lęborskim starostwie.

1305.2021
Covid-19 – dobre wieści
Covid-19 – dobre wieści

Duża liczba zaszczepionych osób przy jednoczesnym minimalnym tygodniowym wskaźniku zachorowań – to najlepsze wieści od długiego czasu trwania pandemii, potwierdzające skuteczność podjętych działań przeciwepidemicznych i wysoką odpowiedzialność mieszkańców powiatu.

1305.2021
Uroczyście z okazji Dnia
Uroczyście z okazji Dnia Strażaka

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka odbyły się w środę (12.05) w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Lęborku. Kameralny wymiar uroczystości uwarunkowany był ciągle obowiązującym reżimem sanitarnym. Ze strażakami spotkali się przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządu powiatowego, reprezentanci władz miasta, gminy Nowa Wieś oraz władze miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

1205.2021
Starostowie z życzeniami w
Starostowie z życzeniami w szpitalu

Wiązanki kwiatów i serdeczne życzenia przekazali lęborscy starostowie na ręce pielęgniarek i położnych z okazji ich święta.

1205.2021
12 maja obchodzimy
12 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej, wszystkim osobom wykonującym ten wyjątkowy oraz szlachetny i piękny, bo poświęcony innemu człowiekowi zawód, składamy najserdeczniejsze życzenia.

1105.2021
Starosta Lęborski przekazał
Starosta Lęborski przekazał wyposażenie dla Społecznej Straży Rybackiej

Zadaniem Społecznej Straży Rybackiej jest sprawowanie kontroli przestrzegania ustawy o rybactwie śródlądowym i przepisów wydanych na jej podstawie w ścisłym współdziałaniu z Państwową Strażą Rybacką i Policją Państwową oraz innymi jednostkami i organizacjami działającymi na rzecz ochrony wód, mienia społecznego, ochrony przyrody i przestrzegania prawa.

Przedstawiciele Straży Rybackiej podczas przekazania sprzętu.

1005.2021
Przedstawiciele Straży
Konsultacje społeczne dokumentu określanego jako projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej

Związek OSP RP realizując cele statutowe w zakresie reprezentowania interesów Ochotniczych Straży Pożarnych organizuje konsultacje społeczne przedstawionego przez Komendę Główną PSP dokumentu określanego jako projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej, mimo że z formalnego punktu widzenia konsultowany dokument jest co najwyżej propozycją przyszłego projektu ustawy.

1005.2021
Przedstawiciele Straży
Noc Muzeów już 15 maja w Lęborku

Muzeum w Lęborku serdecznie zaprasza na NOC MUZEÓW, która odbędzie się 15.05.2021 r.

1005.2021
Przedstawiciele Straży
O inwestycjach w terenie

Minister Piotr Müller spotkał się wczoraj (09.05) z przedstawicielami władz gmin: Nowa Wieś Lęborska i Cewice. W rozmowach w terenie ma temat przyszłych inwestycji uczestniczył także Edmund Głombiewki, Wicestarosta Lęborski.

0705.2021
Przedstawiciele Straży
Ocalić pamięć

Trzytomową publikację, dokumentującą 75 lat osadnictwa w Gminie Choczewo wydał tamtejszy Urząd Gminy. „Ocalić pamięć” – to publikacja niezwykła, obrazująca historię najważniejszych wydarzeń, osób, instytucji mających wpływa na rozwój lokalnej społeczności, łącząca historyczne fakty ze wspomnieniami mieszkańców Ziemi Choczewskiej.

0705.2021
Przedstawiciele Straży
8 Maja - Dzień Zwycięstwa

Jutro (sobota) Narodowy Dzień Zwycięstwa. 76 lat temu, 8 maja 1945 r. zakończyła się jedna z najkrwawszych wojen ery nowożytnej. Tego dnia w Berlinie nastąpiło podpisanie aktu bezwarunkowej kapitulacji faszystowskich Niemiec.

0705.2021
Przedstawiciele Straży
Rozporządzenie Wojewody w sprawie ptasiej grypy

W Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego opublikowane zostało Rozporządzenie Wojewody Pomorskiego w sprawie zwalczania oraz zapobiegania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie województwa pomorskiego.

0705.2021
Przedstawiciele Straży
Mistrzostwa samorządowców w tenisie

Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe „Pomerania” w Szczecinku zaprasza samorządowców chętnych do wzięcia udziału w XVII Mistrzostwach Polski Samorządowców w Tenisie i I Międzynarodowych Mistrzostwach w Tenisie Ziemnym. Trwające 4 dni rozgrywki rozpoczną się 3 czerwca. Patronat nad zawodami sprawuje Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.