Aktualności

2502.2021
Bałtycki Rajd- zapowiedź
Bałtycki Rajd- zapowiedź

Z niecierpliwością fanatycy zabytkowych motocykli wypatrują wiosny, a wraz z nią, możliwość spotkania się na Bałtyckim Rajdzie Motocykli Zabytkowych. Oczywiście jest to wstępny termin podany przez organizatora. Osoby zainteresowane na bieżącą będą informowane o ewentualnych zmianach terminowych.

2202.2021
„Moc tańca” w Łebie
„Moc tańca” w Łebie

Reprezentantki lęborskiej „Ósemki” zdominowały podium III Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Artystycznych „Moc tańca”, który w miniony weekend odbył się w Łebie. Dwa pierwsze i trzy drugie miejsca świadczą o doskonałym przygotowaniu młodych tancerek.

1902.2021
Profilaktyka przez film
Profilaktyka przez film

Wkrótce rozstrzygnie się druga edycja Festiwalu Profilaktycznego, organizowanego w I LO w Lęborku. W tym roku impreza w nowej – zdalnej, zgodnej z przeciwpandemicznymi obostrzeniami, odsłonie.

1602.2021
Wiosennie na obrazach
Wiosennie na obrazach

„Zielona fala”, „Niebieska fala”, „Sieweczka obronna”, „Rajskie jabłuszko”, „Łebskie wybrzeże”, „W drodze na wydmy”, „Tęczowy kogut” to tylko kilka z wybranych tytułów nowej, kolorowej wystawy malarskiej, która zagościła w holu głównym naszego urzędu. Autorkami prac olejnych są malarki Klubu Pracy Twórczej „Absurd”, działające obecnie przy Centrum Informacji Turystycznej w Łebie, tj. pań: Teresy Kossińskiej-Bucior, Doroty Boryckiej, Kamili Arseniuk, Magdaleny Szczęsnej oraz Jolanty Jakubczyk.

1502.2021
Pracownicy starostwa i
Pracownicy starostwa i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie wsparli akcję zbiórki żywności dla bezdomnych kotów i psów

Dużą  empatią i wrażliwością na krzywdę bezdomnych zwierząt wykazali się pracownicy Starostwa Powiatowego w Lęborku oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. W zaledwie 7 dni uzbierali dziesiątki kilogramów suchej karmy,  puszek  i saszetek dla kotów i psów.

1502.2021
Kolejne spektakularne osiągi w
Kolejne spektakularne osiągi w dziedzinie sportu zauważone przez lęborskiego Starostę.

Tym razem chodzi o awans LSSS Team Lębork. Niezwykle dobrze rozpoczął się rok dla zawodnika tejże drużyny, de facto mieszkańca naszego powiatu, Mateusza Madziąga, który został powołany do reprezentacji Polski.

1502.2021
Rozpoczęła się rejestracja
Rozpoczęła się rejestracja uczestników do Pucharu Korony Nordic Walking

Od 15 lutego br. osoby chętne mogą rejestrować się do udziału w Pucharze Korony Nordic Walking Maratonu Ekologicznego. Najbliższe zawody odbędą się w okresie wakacyjnym, tj. 17 lipca w Lędziechowie oraz 21 sierpnia w Łebieniu. 

1102.2021
Wesprzyjmy polskie drzewo
Wesprzyjmy polskie drzewo

Lipa św. Nepomucena z Dulczy Wielkiej w powiecie mieleckim na Podkarpaciu ma szansę zostać Europejskim Drzewem Roku. Polskie drzewo rywalizuje w finale z 13 innymi zgłoszonymi finalistami z całej Europy. Czy lipa z Podkarpacia uzyska zaszczytny tytuł, zależy od aktywnego wsparcia internautów.

1102.2021
SPS ZOZ Lębork grał w 29.
SPS ZOZ Lębork grał w 29. Finale WOŚP

Na nowych zasadach, uwzględniających pandemiczne obostrzenia szpital w Lęborku włączył się w akcję zbiórki pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

1002.2021
81. rocznica wywózki Polaków
81. rocznica wywózki Polaków na Sybir

Pod pomnikiem zesłańców Sybiru w Lęborku odbyły się uroczystości rocznicowe, związane z 81. rocznicą pierwszej masowej deportacji Polaków na Sybir. Pamiątkowe kwiaty i znicze złożyli przedstawiciele lęborskich Sybiraków, władze powiatu i miasta.

0902.2021
Morsy u starosty
Morsy u starosty

Starosta Lęborski Alicja Zajączkowska i Wicestarosta Edmund Głombiewski gościli reprezentantów Klubu Łeba Mors Poland. To najstarszy klub skupiający miłośników morsowania w powiecie lęborskim.

0902.2021
Bezpiecznie, zdrowo,
Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo – rusza kampania informacyjno-edukacyjna dla klientów ZUS

Coraz więcej osób pobiera świadczenia na konto bankowe. Jednak część klientów w dalszym ciągu decyduje, aby wypłaty z ZUS otrzymywać w gotówce.

0802.2021
PUP – „Droga do pracy”
PUP – „Droga do pracy”

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku rozpoczął realizację programu „Droga do pracy". Działania realizowane będą do końca bieżącego roku.

0802.2021
Gra miejska "Poznawanie
Gra miejska "Poznawanie przez pytanie" - zapowiedź

Lokalna Organizacja Turystyczna "Ziemia Lęborska - Łeba" oraz Koło Przewodników PTTK w Lęborku serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w tzw. grze miejskiej "Poznawanie przez pytanie".