Aktualności

1705.2022
W Kębłowie bezpieczniej
W Kębłowie bezpieczniej

Zakończyła się przebudowa przejścia dla pieszych w miejscowości Kębłowo Nowowiejskie w gminie Nowa Wieś Lęborska. Odbiór inwestycji i przekazanie do użytku odbyło się w obecności przedstawicieli Powiatu Lęborskiego, Gminy Nowa Wieś Lęborska oraz wykonawcy.

1305.2022
XXII Powiatowy konkurs na
1205.2022
Wicestarosta z życzeniami w
Wicestarosta z życzeniami w szpitalu

Z serdecznymi życzeniami i podziękowaniami za nieraz niezwykle trudną służbę dla obchodzących dzisiaj swoje święto pielęgniarek i położnych, w lęborskim SPS ZOZ złożyli wizytę: Edmund Głombiewski – Wicestarosta Lęborski i Danuta Mikołajczyk – sekretarz powiatu.

1105.2022
DOTACJA Z MINISTERSTWA OBRONY
DOTACJA Z MINISTERSTWA OBRONY NARODOWEJ

Zakup umundurowania oraz wyposażenia specjalistycznego uczniów Oddziałów Przygotowania Wojskowego w Powiatowym Centrum Edukacyjnym im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku

0605.2022
Matury w powiecie lęborskim
Matury w powiecie lęborskim

W środę 4 maja w całej Polsce rozpoczęły się egzaminy maturalne.

0505.2022
Badanie ankietowe
Badanie ankietowe

które pozwoli określić możliwości i kierunki rozwoju gospodarczego naszego regionu, co z kolei będzie miało znaczenie w tworzeniu możliwości pozyskiwania przez Państwa przedsiębiorstwa środków na rozwój.

0405.2022
Przedsięwzięcie Ministra
Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą: "Poznaj Polskę"

Powiat Lęborski  w ramach realizacji przedsięwzięcia ,,Poznaj Polskę", otrzymał dofinansowanie z budżetu państwa w postaci dotacji celowej w wysokości 15 000 zł

0405.2022
Mieszkańcy powiatu lęborskiego
Mieszkańcy powiatu lęborskiego uczcili Konstytucję 3 Maja

- Świętujemy rocznicę uchwalenia najważniejszego dla demokratycznego państwa dokumentu – Konstytucji – aktu prawnego określającego podstawy ustrojowe państwa – mówił podczas okolicznościowego wystąpienia Burmistrz Lęborka – Witold Namyślak, organizator rocznicowych obchodów. 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja świętowali mieszkańcy powiatu w towarzystwie parlamentarzystów, samorządowców, pracowników oświaty i młodzieży szkolnej, delegacji służb mundurowych oraz organizacji społecznych i politycznych.

0305.2022
Dzień Flagi w Lęborku
Dzień Flagi w Lęborku

- Narodowe barwy to symbol jedności Polaków – świadomości korzeni polskości, historii i wartości wyznawanych przez naród od jego zarania – mówił Edmund Głombiewski, Wicestarosta Lęborski – podczas uroczystości Dnia Flagi przed lęborskim starostwem - Bez względu na czas, miejsce i okoliczności historyczne, polska flaga, polskie barwy narodowe, budziły zawsze otuchę, wiarę w rozwój i umacnianie się Polski jako niepodległego państwa.

0205.2022
Rajd na 18. rocznicę
Rajd na 18. rocznicę

Udziałem w XVIII Otwartym Rajdzie Turystycznym Cyklistów „Jesteśmy w Unii” mieszkańcy powiatu lęborskiego uczcili 18. rocznicę przynależności Polski do Wspólnoty Europejskiej. Na starcie imprezy stanęło 82 uczestników.

3004.2022
Społeczność powiatu pożegnała
Społeczność powiatu pożegnała Janka

Jan Kiśluk – człowiek niezwykłej pogody ducha, dla wielu serdeczny przyjaciel, animator kultury, turystyki, autor wielu pomysłów sławiących region daleko poza jego granicami, niestrudzony konferansjer większości imprez odbywających się w przestrzeni publicznej powiatu lęborskiego, zaangażowany społecznik i po prostu… dobry człowiek. W piątek (29.04) spoczął na cmentarzu w Potęgowie po nagłej śmierci, z której nadejściem trudno się pogodzić.

3004.2022
Powiat Lęborski – Z nami
Powiat Lęborski – Z nami zdrowo i sportowo

Wystartowała kolejna edycja sportowej rywalizacji „Powiat Lęborski – Z nami zdrowo i sportowo”. Wspólne zbieranie kilometrów w szczytnym charytatywnym celu potrwa do końca lipca br.

3004.2022
Finał 22. Licealiady
Finał 22. Licealiady Województwa Pomorskiego

W czwartek 28.04.2022 r. na Stadionie Miejskim w Lęborku przy ul. Kusocińskiego 56 odbył się Finał 22 Licealiady Wojewódzkiej Województwa Pomorskiego w roku szkolnym 2021/2022 w piłce nożnej chłopców. W turnieju wzięło udział 6 drużyn, organizatorem zawodów był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku oraz Starostwo Powiatowe w Lęborku.