• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

Ogłoszenie o odwołaniu przetargu

Zarząd Powiatu Lęborskiego 84-300 Lębork, ul. Czołgistów 5 odwołuje przetarg ustny nieograniczony dotyczący oddania w dzierżawę na okres pięciu lat nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Lęborskiego, położonej w obrębie 5 miasta Lęborka, oznaczonej jako działki nr 63/8 i 63/9 o łącznej powierzchni 3.4955ha, wyznaczony na dzień 20.09.2019 roku na godz. 11:00.  

Wicko ma nową karetkę

W Wicku odbyła się uroczystość przekazania ministerialnego dofinansowania na nowy ambulans. Sprzęt dofinansowany został ze środków Ministerstwa Zdrowia kwotą 400 tys. zł w ramach „Programu wymiany ambulansów”. To jedna z 11 karetek, które w ramach programu trafią do placówek medycznych województwa pomorskiego.

SOR z nowym sprzętem za pół miliona zł

W lęborskim szpitalu podsumowano projekt na doposażenie Szpitalnego Oddziału ratunkowego w nowoczesny sprzęt, co pozwoli znacznie sprawniej i efektywniej nieść pomoc potrzebującym. W podsumowaniu zakończonego sukcesem projektu uczestniczyła Alicja Zajączkowska, Starosta Lęborski i Edmund Głombiewski, Wicestarosta Lęborski.  

Mistrzowie pierwszej pomocy

Treningowe defibrylatory, sprzęt szkoleniowy, puchary i upominki rzeczowe otrzymali uczestnicy 19 Powiatowych Mistrzostw PCK i OC. W turniejowe szranki stanęło 5 ekip z lęborskich szkół ponadpodstawowych, które na pętli pozoracyjnej prezentowały umiejętności i wiedzę w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Patronatem honorowym zawody objęła Starosta Lęborski, Alicja Zajączkowska.