Aktualności

2709.2023
Najzdolniejsi uczniowie
Najzdolniejsi uczniowie Pomorza ze stypendiami marszałka

We wtorek (26.09) rozpoczął się cykl spotkań na terenie województwa, podczas których najzdolniejsi uczniowie otrzymują stypendia marszałka województwa pomorskiego. Pierwsze z cyklu spotkań zorganizowane zostało w lęborskim starostwie. Stypendia odebrało 43 uzdolnionych młodych mieszkańców powiatu lęborskiego.

2709.2023
Rajd Seniora – już wkrótce
Rajd Seniora – już wkrótce

10 października br. wystartuje siódma już impreza rekreacyjna – Rajd Seniora Nordic Walking. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych chodzenia z kijkami.

2509.2023
Policja zyskała nowe alkomaty
Policja zyskała nowe alkomaty

O przesiewowe alkomaty „Drager 5000” wzbogaciła się lęborska policja. Nowe urządzenia przekazane zostały 25 września br. podczas spotkania w lęborskim starostwie.

2509.2023
Pamięci ofiar Marszu Śmierci
Pamięci ofiar Marszu Śmierci

W Krępie Kaszubskiej na cmentarzu ofiar marszu śmierci więźniów obozu koncentracyjnego Stutthoff zorganizowane zostały uroczystości upamiętniające tę jedną z najczarniejszych kart pomorskiej historii współczesnej. Po mszy w intencji ofiar kaźni, złożono wiązanki kwiatów pod pomnikiem. Młodzież z Zespołu Szkół w Garczegorzu przygotowała okolicznościowy montaż słowno-muzyczny.

2409.2023
40-tka lęborskiego NOT
40-tka lęborskiego NOT

40-lecie istnienia obchodzi Komitet Terenowy Naczelnej Organizacji Technicznej w Lęborku. Okolicznościową galę rocznicową inżynierów i techników zorganizowano w minioną sobotę (23.09) w pałacu w Grąbkowie.

2409.2023
25 lat „Jesteśmy Razem”
25 lat „Jesteśmy Razem”

Lęborskie Stowarzyszenie „Jesteśmy Razem” obchodzi 25-lecie istnienia. Uroczysta gala rocznicowa zorganizowana została w minioną sobotę (23.09). Było mnóstwo gratulacji, wyróżnień i życzeń kolejnych spektakularnych jak dotąd lat działalności na rzecz pomocy osobom niepełnosprawnym.

2409.2023
Unieszyno ma świetlicę
Unieszyno ma świetlicę

Z udziałem licznych gości, z towarzyszącym życzeniom prezentami na zagospodarowanie nowo oddanego do użytku miejsca lokalnej integracji, w sobotę (23.09) otwarta została świetlica wiejska w Unieszynie w gminie Cewice. Inwestycja powstała przy udziale środków pozyskanych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

2409.2023
III odsłona szkoły
III odsłona szkoły samorządności

Już po raz trzeci młodzież działająca w samorządach szkolnych szkół podstawowych spotkała się w Redkowicach na Trzecim Forum Samorządów Uczniowskich.

2209.2023
Powiat z wojskiem – wojsko z
Powiat z wojskiem – wojsko z powiatem

Starosta Lęborski Alicja Zajączkowska spotkała się z nowo powołanym kilka dni temu dowódcą 1. Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego im. gen. Jerzego Jastrzębskiego. Rozmowy dotyczyły nakreślenia ram współpracy i relacji pomiędzy jednostką wojskową i powiatowym samorządem.

2209.2023
Konsultacje z Radą na temat
Konsultacje z Radą na temat przyszłorocznej współpracy

21 września 2023 r. Starosta Lęborski Alicja Zajączkowska spotkała się z przedstawicielami Zespołu Doradczo-Inicjatywnego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz Radą Organizacji Pozarządowych Powiatu Lęborskiego.

2209.2023
Zespół ds. organizacji
Zespół ds. organizacji pozarządowych w nowym składzie

21 września 2023 r. Starosta Lęborski Alicja Zajączkowska wraz z Wicestarostą Lęborskim Edmundem Głombiewskim spotkali się z przedstawicielami organizacji pozarządowych oraz Zespołem Doradczo-Inicjatywnym ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.

2209.2023
Gimnastyka dla Seniora
Gimnastyka dla Seniora

Zarząd Powiatu Lęborskiego na posiedzeniu w dniu 20.09.2023 r. uznał celowość realizacji zadania publicznego

2209.2023
Lębork w ogólnopolskim finale
Lębork w ogólnopolskim finale – „Sprawni Razem” – Lębork 2023

Ekipa biegaczy przełajowych z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lęborku zakwalifikowała się do udziału w Ogólnopolskich Jesiennych Biegach Przełajowych „Sprawni Razem” o Puchar Starosty Lęborskiego, odbywających się w Łosicach. Młodzi sportowcy wywalczyli kwalifikację na Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Biegach Przełajowych.

2109.2023
O historii na wysokości
O historii na wysokości

W najwyższym punkcie miasta – Wieży Ciśnień – oddziale Muzeum w Lęborku mieszkańcy skupieni wokół Klubu Ligi Kobiet Polskich, działającego pod przewodnictwem Wandy Koniecznej, spotkali się ze Starostą Lęborskim, burmistrzem Lęborka i senatorem Kazimierzem Kleiną. Był czas na wspomnienia z czasów dawnego Lęborka, dyskusje o wodnym zaopatrzeniu miasta i archeologicznych ciekawostkach największej nekropolii wczesnośredniowiecznej Europy w Czarnówku.

2009.2023
Ruszyła duża modernizacja
Ruszyła duża modernizacja szpitalnych oddziałów

W lęborskim szpitalu nastąpiło przekazanie terenu budowy wykonawcy w związku z rozpoczynającym się dużym procesem inwestycyjnym polegającym na gruntownej modernizacji i przebudowie trzech oddziałów tej jednostki medycznej. Dostosowanie infrastruktury i wyposażenia SPS ZOZ nastąpi w obszarze oddziałów: położniczo-ginekologicznego, neonatologicznego i pediatrycznego. Rozbudowany zostanie także Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Inwestycję wsparły środki z „Polskiego Ładu”.

1909.2023
Prawie 10 mln złotych na
Prawie 10 mln złotych na modernizację SOR-u w Lęborku

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Lęborku otrzyma prawie 10 mln zł. z rządowych środków na modernizację. We wtorek (19.09) Ministerstwo Zdrowia opublikowało wyniki konkursu Funduszu Medycznego utworzonego w 2020 roku z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy przy współpracy z Ministerstwem Zdrowia.