Aktualności

2207.2024
Starosta z wizytą w Domu
Starosta z wizytą w Domu Pomocy Społecznej

O ustawowych zadaniach świadczonych na rzecz podopiecznych, uwarunkowaniach związanych z zarządzaniem placówką oraz o najpilniejszych potrzebach rozmawiał starosta Tomasz Litwin z dyrektor Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Lęborku Agnieszką Szumańską. Starosta zapoznał się także na miejscu z warunkami pobytu podopiecznych w ośrodku.

2207.2024
Zmiany w Lęborskim Związku
Zmiany w Lęborskim Związku Powiatowo-Gminnym

Lęborski Związek Powiatowo-Gminny ma nowe władze. Zarząd związku oraz władze Zgromadzenia LZPG działają w nowym składzie personalnym od piątku, 19 lipca.

2207.2024
Lęborski Jarmark św. Jakuba za
Lęborski Jarmark św. Jakuba za nami

Kolejny Jarmark św. Jakuba w Lęborku przechodzi do wspomnień. Wydarzenia rozpoczęły się w czwartkowe popołudnie (18.07.24) przemarszem ulicznym, spotkaniem ekumenicznym i spacerem z duchami krzyżaków, a zakończyły niedzielnym koncertem gwiazdy wieczoru, tj. Oskara Cymsa.

2007.2024
Święto Łeby festiwalowo
Święto Łeby festiwalowo

8 lipca br. miasto Łeba obchodziło swoje 667 urodziny.

1907.2024
Marsz Pokoju w ramach
Marsz Pokoju w ramach inauguracji Jarmarku św. Jakuba

Od czwartku (18.07.2024 r.) w Lęborku trwa Jarmark św. Jakuba  i potrwa do najbliższej niedzieli. To największa impreza miejska, wpisana w kalendarz wydarzeń cyklicznych, na którą składa się wiele elementów, m. in. Międzynarodowy Zlot Jakubów, pielgrzymka jakubowa, uroczyste spotkanie radnych miejskich czy Międzynarodowe Spotkania z Folklorem „Muzyka Regionów”.

1907.2024
Obchody Święta Policji w Pucku
Obchody Święta Policji w Pucku

W czwartek (18.07) w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Pucku obchodzono Międzypowiatowe Święto Policji, w których uczestniczyli policjanci z powiatu lęborskiego, wejherowskiego i puckiego.  Na zaproszenie Komendanta Powiatowej Policji w Lęborku insp. Tomasza  Majkowskiego, w obchodach uczestniczył Starosta Lęborski Tomasz Litwin.

1707.2024
Już wkrótce rusza pierwszy
Już wkrótce rusza pierwszy etap remontu "Parku Żeroma"

Starosta Lęborski Tomasz Litwin, wspólnie z Wicestarostą Adrianem Wentą 17 lipca 2024 r., wizytowali jedną z pięciu powiatowych placówek oświatowych. Ogólniak nr 1 – bo o nim mowa – przygotowywany jest do realizacji kluczowej inwestycji.

1607.2024
Wystawa haftu kaszubkiego
Wystawa haftu kaszubkiego ponownie w lęborskim starostwie

Jak co roku, w holu głównym starostwa gościmy wystawę haftu kaszubskiego, stanowiącą pokłosie 29. Konkursu „Haftu Kaszubskiego”. Wystawa dostępna będzie dla odwiedzających tutejszy urząd do 8 sierpnia 2024 r.

1107.2024
Z wizytą na drodze Karlikowo
Z wizytą na drodze Karlikowo Lęborskie – Rekowo Lęborskie

Już w sierpniu br. podróżni pojadą nową nawierzchnią z miejscowości Karlikowo Lęborskie do Rekowa Lęborskiego. W środę (10.07) Wicestarosta Lęborski Adrian Wenta wspólnie z kierownikiem budowy firmy DROMOS oraz pracownikami Zarządu Dróg Powiatowych, dokonał wstępnego przeglądu technicznego robót i przebiegu prac remontowanej drogi.

0307.2024
Zakończenie projektu ,,Za
Zakończenie projektu ,,Za życiem’’

W szkołach i placówkach dla których organem prowadzącym jest Powiat Lęborski został zrealizowany projekt wynikający z programu kompleksowego wsparcia dla rodzin ,,Za życiem’’, w części dotyczącej zadania 5.5 ,,Świadome i odpowiedzialne rodzicielstwo – działania edukacyjne dla młodzieży szkół ponadpodstawowych’’, na które Powiat Lęborski otrzymał od Ministra Edukacji i Nauki wsparcie finansowe. Program realizowany był w dwóch etapach. Pierwszy etap obejmował odbycie szkoleń przez nauczycieli, a następnie przeprowadzenie 4 godzin zajęć z uczniami, które zostały zrealizowane w 2023 r. ze środków przyznanych z dotacji. Drugi etap obejmował przeprowadzenie 8 godzin zajęć z młodzieżą w okresie od 01 stycznia do 30 czerwca 2024 roku. Udział w przedsięwzięciu wzięło 5 jednostek:

0307.2024
Z wizytą na obozowisku
Z wizytą na obozowisku

Blisko 30 uczestników 2 lipca br. rozpoczęło obóz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w  Łebuni.

2806.2024
Zakończenie projektu DOOR TO
Zakończenie projektu DOOR TO DOOR

Powiat Lęborski informuje, że z dniem 28.06.2024 r. zakończył świadczenie usługi transportowe door-to-door w ramach projektu „Aktywizacja społeczno-zawodowa osób z potrzebą wsparcia w zakresie usług transportowych door-to-door z terenu powiatu lęborskiego”.

2606.2024
Debata nad absolutorium
Debata nad absolutorium

W samo południe w Starostwie Powiatowym w Lęborku rozpoczęła się IV sesja Rady Powiatu Lęborskiego. Dzisiaj radni zajmą się m.in. udzieleniem wotum zaufania i absolutorium dla Zarządu Powiatu.