Aktualności

2905.2023
Dzień Rodzicielstwa
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zorganizowało świąteczne spotkanie z udziałem rodzin zastępczych oraz władz Powiatu Lęborskiego. Z rodzicami i pracownikami PCPR  spotkali się: Alicja Zajączkowska – Starosta Lęborski i wicestarosta Edmund Głombiewski.

2905.2023
Zwycięskie Koło z Mostów
Zwycięskie Koło z Mostów

Koło Gospodyń Wiejskich z Mostów w Gminie Nowa Wieś Lęborska zwyciężyło w rywalizacji kół gospodyń wiejskich podczas Bitwy Regionów, odbywającej się w Krępie Słupskiej. W wyjazdowych występach kulinarnych przedsiębiorczym gospodyniom towarzyszył wicestarosta Edmund Głombiewski.

2905.2023
Powiat wspiera młodzieżową
Powiat wspiera młodzieżową siatkówkę

Starosta Alicja Zajączkowska i wicestarosta Edmund Głombiewski podpisali umowę ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Siatkówki Lębork na sfinansowanie działań promujących Powiat podczas imprez sportowych z udziałem drużyn SPS w 2023 roku.

2905.2023
Finał 23. Licealiady
Finał 23. Licealiady Województwa Pomorskiego

W czwartek 25 maja na Stadionie Miejskim w Lęborku rozegrane zostały mecze w ramach Finału 23. Licealiady Wojewódzkiej Województwa Pomorskiego w roku szkolnym 2022/2023 w piłce nożnej chłopców. W turnieju wzięło udział 6 drużyn, organizatorem zawodów był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku oraz Starostwo Powiatowe w Lęborku.

2505.2023
Dzień Inwalidy w SERiON
Dzień Inwalidy w SERiON

Światowy Dzień Inwalidy był okazją do okolicznościowego spotkania członków Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Lęborku. Z członkami stowarzyszenia spotkali się przedstawiciele władz Powiatu Lęborskiego.

2405.2023
Mamy pierwszą dwudziestkę
Mamy pierwszą dwudziestkę

Spektakularny wynik osiągnęli uczestnicy tegorocznej akcji „Powiat Lęborski – z nami zdrowo i sportowo”. Na wspólnym liczniku we wszystkich rodzajach aktywności, zanotowaliśmy dzisiaj (24.05) ponad 20 tys. km.

2405.2023
W „Bazie” z okazji Dnia Matki
W „Bazie” z okazji Dnia Matki

Przypadający na najbliższy piątek (26.05) Dzień Matki stał się okazją do spotkania w klubie osiedlowym „Baza” grupy mieszkańców Lęborka skupionych wokół Klubu Ligi Kobiet Polskich. W spotkaniu uczestniczyła starosta Alicja Zajączkowska.

2305.2023
Droga do Unieszyna na finiszu
Droga do Unieszyna na finiszu

Za kilka dni spodziewany jest oficjalny odbiór i przekazanie do użytkowania przebudowanej drogi powiatowej z Pogorzelic do Unieszyna. Dzisiaj (23.05) Wicestarosta Lęborski Edmund Głombiewski przy udziale przedstawiciela wykonawcy inwestycji, dokonał technicznego odbioru inwestycji.

2305.2023
Rusza nabór kart zgłoszenia do
Rusza nabór kart zgłoszenia do konkursu "Żyjmy ładniej"

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie na najładniejszą posesję “ŻYJMY ŁADNIEJ”, którego głównym celem jest propagowanie estetyzacji wsi. Konkurs organizowany jest w kategoriach “posesja rolnicza” i “posesja nierolnicza”. Warunkiem uczestnictwa jest złożenie do zamieszkałego urzędu gminy wypełnionego formularza karty zgłoszenia. Terminem bazowym jest 31 maja br.

2305.2023
Powiatowy Konkurs “ŻYJMY
Powiatowy Konkurs “ŻYJMY ŁADNIEJ”

Konkurs organizowany jest w kategoriach:
 - posesja rolnicza
 - posesja nierolnicza

2205.2023
Zawody młodzieżowych strażaków
Zawody młodzieżowych strażaków

10 drużyn Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych stanęło do rywalizacji w Powiatowych Młodzieżowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych OSP. Honorowy patronat nad zawodami sprawowała starosta Alicja Zajączkowska.

2205.2023
Powiatowa Rada Rynku Pracy w
Powiatowa Rada Rynku Pracy w nowym składzie

Od poniedziałku (22.05) Powiatowa Rada Rynku Pracy funkcjonuje w nowym składzie osobowym. Nowych członków Rady powołała, zgodnie z kompetencjami organu prowadzącego, Starosta Lęborski – Alicja Zajączkowska.

2205.2023
Wielki powrót wilkowskich
Wielki powrót wilkowskich festynów

W bogatej oprawie dostępnych atrakcji i przy udziale wielu gości reprezentujących przeróżne środowiska w Wilkowie w gm. Nowa Wieś Lęborska mieszkańcy powiatu lęborskiego bawili się na majówkowym festynie. Powiat Lęborski reprezentowali: starosta Alicja Zajączkowska, wicestarosta Edmund Głombiewski, przewodniczący Rady Powiatu Mirosław Tandek i wiceprzewodniczący Witold Krużycki.

2205.2023
Siatkarze rywalizowali w
Siatkarze rywalizowali w Cewicach

O Puchar Wójta Gminy Cewice rywalizowały ekipy siatkarskie w Zespole Szkół w Cewicach. W połączonym z festynem rodzinnym turnieju rywalizowało osiem zespołów. Zmaganiom siatkarzy kibicowała publiczność i licznie zebrani samorządowcy.

1905.2023
Bezpieczniej na budowie z
Bezpieczniej na budowie z Budimexem

„Tydzień Bezpieczeństwa” – to od 10 lat realizowana przez firmę „Budimex” inicjatywa służąca poprawie bezpieczeństwa na budowach i kształtowania świadomości w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Ponieważ Budimex realizuje lęborski odcinek trasy S6 – zasięg edukacyjnego eventu objął również Lębork i działające w okolicy placówki oświatowe. Przedsięwzięcie spotkało się również ze wsparciem ze strony lokalnych samorządowców.

1905.2023
Dzień wyszywanki w lęborskim
Dzień wyszywanki w lęborskim starostwie

Światowy Dzień Wyszywanki to święto tradycyjnej, ukraińskiej, wyszywanej koszuli – "wyszywanki". To autorski spontaniczny pomysł studentów uniwersytetu w Czerniowcach, który zyskał światową sławę, stając się elementem jednoczącym Ukraińców w różnych stronach świata. W Lęborku w tym roku świąteczne spotkanie zorganizowane zostało w starostwie powiatowym.