• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

Uwaga!!! Roboty drogowe!!!

Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe "DROMOS" Sp. z o.o. w Kartuzach informuje, że od dnia 14.07.2020 r. wprowadza tymczasową organizację ruchu na czas prowadzenia robót bitumicznych na drodze powiatowej od miejscowości Janowice (skrzyżowanie z DP 1309G) do miejscowości Redkowice (skrzyżowanie z DP 1183G). Planowany termin zamknięcia drogi w dni powszednie od 14.07.2020 r. do 24.07.2020 r. w godzinach od 7.00 do 17.00.  

Energia jądrowa szansą na rozwój regionu

Gruntowna modernizacja dróg lokalnych, reaktywacja dwóch linii kolejowych wraz z ich elektryfikacją, budowa wschodniej obwodnicy Lęborka – to wymierne korzyści, jakie powiat lęborski mógłby zyskać, jeśli decyzja lokalizacyjna budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej,  wskazałaby okolice Kopalina – Lubiatowa. O planach budowy elektrowni rozmawiali przedstawiciele zarządu PGE EJ 1 z Edmundem Głombiewskim, Wicestarostą Lęborskim.

Możliwe, że posypią się kary

Sytuacji związanej ze stanem bezpieczeństwa w związku z pandemią COVID-19 poświęcona była część konferencji samorządowców z Dariuszem Drelichem, Wojewodą Pomorskim. W związku z niestosowaniem się do rozporządzeń ministra zdrowia, wojewódzki Sanepid rozważa zaostrzenie sankcji.