Aktualności

0610.2022
Inwestycja w bezpieczeństwo
Inwestycja w bezpieczeństwo

System sygnalizacji pożarowej z instalacją oddymiania został oddany do użytku w budynku Powiatowego Centrum Edukacyjnego. W odbiorze inwestycji uczestniczyli: Alicja Zajączkowska – Starosta Lęborski i wicestarosta Edmund Głombiewski. Nowa instalacja to element służący poprawie bezpieczeństwa przeciwpożarowego w jednostkach oświatowych Powiatu Lęborskiego.

0510.2022
Konsultacje programu
Konsultacje programu współpracy na 2023 r.

Zarząd Powiatu Lęborskiego zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty, "mienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, do zgłaszania uwag do załączonego projektu uchwały Rady Powiatu Lęborskiego w sprawie przyjęcia Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi uprawnionymi podmiotami na 2023 rok.

0510.2022
„Świat Barw” w Stacji Kultura
„Świat Barw” w Stacji Kultura

Kolorami wszechobecnej jesieni rozbłysł „Świat Barw” Elżbiety Ciupa. Wernisaż wystawy pod tym tytułem odbył się we wtorek (4.10) w Stacji Kultura Lęborskiego Centrum Kultury „Fregata”. Gratulacje artystce złożyli przedstawiciele Powiatu Lęborskiego.

0310.2022
VI Rajd Seniorów
VI Rajd Seniorów

77 amatorów zdrowego spędzania czasu spotkało się na starcie 6. Edycji Rajdu Seniorów Powiatu Lęborskiego w Nordic Walking. Imprezę wspólnie przygotowali: Lęborski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Starostwo Powiatowe i Centrum Sportu i Rekreacji.

2809.2022
Wspólne inwestycje powiatu z
Wspólne inwestycje powiatu z Lasami Państwowymi

W środę (28.09) podsumowane zostały dwie inwestycje drogowe, realizowane wspólnie przez Powiat Lęborski i Lasy Państwowe. W miejscach realizacji inwestycji odbyły się oficjalne odbiory z udziałem przedstawicieli obu współfinansujących instytucji i wykonawców.

2809.2022
Bezpłatne badania w kierunku
Bezpłatne badania w kierunku osteoporozy

Dzisiaj na dziedzińcu lęborskiego starostwa zaparkowało Mobilne Centrum Diagnostyki Osteoporozy.

2709.2022
Programu ochrony powietrza dla
Programu ochrony powietrza dla strefy pomorskiej - konsultacje

Uwagi i wnioski można składać w terminie od 30 września do 21 października 2022 roku

2709.2022
Wiecha na Muzeum
Wiecha na Muzeum

16 miesięcy  po wmurowaniu kamienia węgielnego pod Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie, na budowli zawisła tradycyjna wiecha, symbolizująca zakończenie ważnego etapu budowy. W uroczystości, podobnie jak we wmurowaniu kamienia węgielnego uczestniczył Minister Kultury o Dziedzictwa Narodowego, wicepremier Piotr Gliński.

2609.2022
Pamięci ofiar Marszu Śmierci
Pamięci ofiar Marszu Śmierci

Coroczne wspomnienie pamięci ofiar Marszu Śmierci, uczczenie pamięci pomordowanych przez hitlerowców więźniów KL Stutthof odbyło się w miejscowościach Gęś i Krępa Kaszubska. 

2609.2022
Ćwierćwiecze Klubu
Ćwierćwiecze Klubu Przedsiębiorców

25-lecie istnienia obchodziła działająca w mieście organizacja skupiająca przedsiębiorców i biznesmenów. Uroczysta gala Lęborskiego Klubu Przedsiębiorców zorganizowana została w sali rajców lęborskiego Urzędu Miejskiego. W imieniu samorządu powiatowego życzenia przedstawicielom obchodzącej jubileusz organizacji złożyli: Alicja Zajączkowska – Starosta Lęborski i wicestarosta Edmund Głombiewski.

2609.2022
Ochrona ekosystemów wodnych a
Ochrona ekosystemów wodnych a ich udostępnianie

Pod takim tytułem odbyła się w Łebie Międzynarodowa Konferencja Naukowa, zorganizowana pod patronatem Anny Moskwy - Minister Klimatu i Środowiska. W debacie uczestniczyła Alicja Zajączkowska – Starosta Lęborski.

2609.2022
Forum Subregionalne
Forum Subregionalne

O roli i zadaniach rad organizacji pozarządowych rozmawiano podczas Forum Subregionalnego w Klubie Osiedlowym „Baza”. W debacie uczestniczyła starosta Alicja Zajączkowska.

2209.2022
Europejski Tydzień Mobilności
Europejski Tydzień Mobilności pod znakiem rajdów

Rajdy: pieszy i rowerowy wyruszyły dzisiaj z Placu Pokoju w Lęborku w związku z trwającym Europejskim Tygodniem Mobilności. Uczestników w trasy odprawili samorządowcy i policjanci, którzy przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych.

2209.2022
Wspomnień czar, miejsc i
Wspomnień czar, miejsc i niezwykłych ludzi

Lęborski Klub Ligi Kobiet Polskich zorganizował spotkanie z mieszkańcami. W Klubie Osiedlowym „Baza” rozmawiano o miejscach i ludziach charakterystycznych i znaczących dla codzienności lęborskiej lat 50 i 60.

2209.2022
„Zielony Lębork” w starostwie
„Zielony Lębork” w starostwie

Zapraszamy na kolejną wystawę w ramach „Saloniku wystawienniczego” w lęborskim starostwie. Tym razem prezentujemy urokliwe prace ukazujące wielorako rozumianą „zieloność”.

2109.2022
To był już XVIII zlot
To był już XVIII zlot

Nauczyciele – seniorzy zjechali  na cykliczny zlot w okolice Lęborka. W cyklicznym spotkaniu wzięło udział ponad 270 osób. Z uczestnikami spotkała się Alicja Zajączkowska – Starosta Lęborski.