Aktualności

1906.2024
Pałac w Nowęcinie nową
Pałac w Nowęcinie nową harcerską bazą

Gdańska Chorągiew ZHP zyskała nową niezwykłą bazę dydaktyczno-wypoczynkową. We wtorek (18.06) rozpoczęli działalność w XV-w. pałacu w Nowęcinie. W uroczystości towarzyszyła im liczna grupa przyjaciół ZHP, w tym Starosta Lęborski Tomasz Litwin.

1906.2024
Biblioteka Go
Biblioteka Go

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jarosław Iwaszkiewicza w Lęborku podsumowała coroczną akcję czytelniczą „Biblioteka Go. Błękitny szlak”. W tegorocznej akcji wzięło udział 164 uczestników. Tegoroczny finał zorganizowany został w sali kinowej Lęborskiego Centrum Kultury „Fregata”.

1906.2024
„Bezpieczne wakacje” –
„Bezpieczne wakacje” – konferencja profilaktyczna

W Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku podsumowano powiatowy Konkurs plastyczny dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu lęborskiego pt. "Szarzy ludzie w pięknych maskach". Z laureatami spotkał się Starosta Lęborski Tomasz Litwin.

1706.2024
Uroczysty capstrzyk w święto
Uroczysty capstrzyk w święto batalionu

W miniony piątek i sobotę (14 i 15.06) 1. Lęborski Batalion Zmechanizowany im. gen Jerzego Jastrzębskiego obchodził swoje święto. Podczas piątkowego capstrzyku, zgodnego z wojskowym ceremoniałem, był czas na życzenia od samorządowców i okazja do wręczenia wyróżniającym się żołnierzom medali i „Odznak pamiątkowych 1. LBZ”.

1706.2024
Seniorzy zakończyli rok
Seniorzy zakończyli rok akademicki

Lęborski Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył kolejny rok akademicki. Aktywnym seniorom w tym dniu towarzyszył Wicestarosta Lęborski Adrian Wenta.

1306.2024
Starostowie wizytowali budowę
Starostowie wizytowali budowę

Starosta Lęborski Tomasz Litwin i wicestarosta Adrian Wenta odwiedzili plac budowy wznoszonego tuż obok Centrum Kształcenia Zawodowego Powiatowego Centrum Edukacyjnego, budynku Branżowego Centrum Umiejętności. Po placu budowy gości oprowadzali: Adam Hrycyk - właściciel firmy budowlanej realizującej przedsięwzięcie, dyrektor PCE Artur Obolewski i kierownik CKZ – Stanisław Makles.

1306.2024
Starosta spotkał się z
Starosta spotkał się z przedstawicielami powiatowych jednostek oświatowych

W czwartkowe popołudnie (13.06) Starosta Lęborski Tomasz Litwin spotkał się z dyrektorami oświatowych powiatowych jednostek organizacyjnych.

1306.2024
Niezwykły świat barw Kingi
Niezwykły świat barw Kingi Król

„Moje miejsce” – to tytuł nowej wystawy w holu Starostwa Powiatowego w Lęborku, prezentowanej w ramach mini salonu wystawienniczego. W starostwie wystawa pojawiła się dzień po oficjalnym wernisażu w lęborskiej „Stacji Kultura”.

1206.2024
Radni obradują na III sesji
Radni obradują na III sesji Rady Powiatu Lęborskiego

W Starostwie Powiatowym w Lęborku trwają obrady II sesji Rady Powiatu Lęborskiego. Punktualnie o 12.00 (12.06) radni przystąpili m.in. do ustalania składów stałych komisji Rady.

1206.2024
Krwiodawcy na medal
Krwiodawcy na medal

Siedmiu wspaniałych – tych, którzy swoim darem krwi ratują ludzkie życie wyróżnionych zostało przez Ministra Zdrowia odznakami „Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Wyróżnionym gratulowali lęborscy starostowie, wiceprzewodniczący Rady Powiatu i przedstawiciele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

1206.2024
Kolejne przebudowa drogi ze
Kolejne przebudowa drogi ze środków „Polskiego Ładu”

W starostwie Powiatowym w Lęborku podpisana została w środę (12.06) umowa na przebudowę odcinka drogi od ul. Polnej do ul. Młynarskiej w Nowej Wsi Lęborskiej. Dokument sygnowali: Mariusz Barański reprezentujący Zarząd Dróg Powiatowych i Michał Korda – pełnomocnik wykonawcy w obecności Tomasza Litwina – Starosty Lęborskiego i wicestarosty Adriana Wenty.

1106.2024
W gminie o strategicznych
W gminie o strategicznych inwestycjach komunikacyjnych

O nadchodzących utrudnieniach związanych z trwającymi inwestycjami komunikacyjnymi rozmawiali samorządowcy oraz przedstawiciele wykonawców planowanych robót podczas spotkania zorganizowanego na zaproszenie Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska – Szymona Medaliona.

1106.2024
„Pomorskie bez smogu” – w
„Pomorskie bez smogu” – w lęborskim starostwie

W sali obrad Rady powiatu Lęborskiego zorganizowane zostało spotkanie szkoleniowe pod nazwą „Dzień otwarty – Pomorskie bez smogu”. To wspólna inicjatywa realizowana razem z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego i Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

1106.2024
Pierwszy konwent nowo
Pierwszy konwent nowo wybranych samorządowców

Po raz pierwszy w nowej kadencji zebrał się we wtorkowe przedpołudnie (11.06) Konwent starostów burmistrzów i wójtów. Dyskusja dotyczyła tematów związanych z inwestycjami infrastrukturalnymi wokół budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.

1106.2024
Powiat z OMGGS
Powiat z OMGGS

Podsumowaniu już zrealizowanych wspólnych inwestycji oraz planom metropolii na kilka kolejnych lat opisanych w Strategii Metropolii poświęcone było poniedziałkowe Walne Zebranie Członków Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Powiat Lęborski reprezentował Starosta Lęborski Tomasz Litwin.

1106.2024
Raport o stanie Powiatu
Raport o stanie Powiatu Lęborskiego za 2023 rok

Uprzejmie informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Lęborku opublikowano Raport o stanie Powiatu Lęborskiego za 2023 rok, przyjęty Uchwałą nr 652/2024 Zarządu Powiatu Lęborskiego z dnia 24 kwietnia 2024 roku.