• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

Bezpieczniej na Kębłowskiej

Nowy ciąg pieszo-rowerowy powstał przy ul. Kębłowskiej. Warta blisko 230 tys. zł inwestycja poprawi bezpieczeństwo użytkowników obciążonej w znacznym stopniu ruchem samochodowym drogi powiatowej 1322G.

380 metrów ciągu zlokalizowane zostało na przedłużeniu inwestycji zakończonych w poprzednich latach. – To kontynuacja inwestycji – mówi Adrian Wenta, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Lęborku – W 2015 roku wykonaliśmy podobny ciąg w granicach miasta Lęborka, w 2018 roku odcinek o długości 240m, obecnie ciąg przy Kębłowskiej. To nie koniec, bo w miarę środków jakie będą do dyspozycji, będziemy kontynuować tę inwestycję z finałem w Nowej Wsi.
W 2020 roku planowane jest przedłużenie oddanego ciągu do ul. Młynarskiej w Nowej Wsi Lęborskiej, co oznacza, że Lębork z Nową Wsią Lęborską zyskają kolejny pełny trakt pieszo-rowerowy o łącznej długości 2,4 km, podobny do funkcjonującego w ciągu ul. Kossaka. – To wspólna inwestycja Powiatu Lęborskiego i Gminy Nowa Wieś Lęborska – mówi Edmund Głombiewski, Wicestarosta Lęborski – Współpraca z gminą umożliwia tworzenie czegoś, co jest przydatne i bardzo potrzebne zarówno mieszkańcom Nowej Wsi Lęborskiej, jak i Lęborka. To nie tylko ułatwienie w komunikacji codziennej, ale również nowe możliwości planowania choćby weekendowych rodzinnych wycieczek pieszych i rowerowych. To również kolejny przykład współfinansowania inwestycji drogowych przez powiat i gminy. Rozwiązanie takie sprawdza się doskonale, bo wspólnie możemy zrobić zdecydowanie więcej.
Ulica Kębłowska to droga dość mocno obciążona ruchem kołowym. Oprócz ruchu samochodów osobowych przemieszczających się pomiędzy Lęborkiem, Nową Wsią, Wilkowem, czy Kębłowem i dalej w kierunku powiatu wejherowskiego, z drogi tej korzysta również transport ciężarowy obsługujący pobliskie żwirownie. Wartość wykonanej inwestycji to 229.535,05 zł. Wykonawcą była firma Kruszywo Sp. z o.o. z Linii, która zrealizowała zadanie w ciągu 34 dni. Kolejny etap, czyli doprowadzenie ścieżki do ul Młynarskiej, zaplanowany został na wiosnę przyszłego roku.