• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

Boisko przy PCE na 2 miesiące przed terminem

Ponad 405 tys. zł. warte są inwestycje, których realizacja rozpocznie się wkrótce przy Powiatowym Centrum Edukacyjnym. Nowoczesne boisko wielofunkcyjne oddane zostanie do użytku 2 września. Dzisiaj, na ponad 2 miesiące przed planowanym terminem, odbył się odbiór techniczny obiektu.

„Budowa boiska sportowo-rekreacyjnego przy Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Lęborku” – to nazwa projektu inwestycyjnego, zgodnie z którym powstanie obiekt sportowy o powierzchni 1.100 m2. W obiekcie znalazło się łącznie 5 boisk – 2 do piłki siatkowej, 2 do piłki koszykowej i jedno boisko do piłki ręcznej. Zainstalowane zostały piłkochwyty, ławki oraz ułożone polbrukowe chodniki. Boiska zostały wyposażone w kolorową nawierzchnię poliuretanową. W ramach własnego budżetu, Powiat dofinansował inwestycję kwotą 205 tys. zł. Drugą część pieniędzy pozyskano z Gminy Miasto Lębork w ramach Budżetu Obywatelskiego – Edycja 2019.
W wyniku przetargu nieograniczonego, wyłonionym wykonawcą została firma „Elsik” sp. z o.o. z Lniska koło Żukowa.
Wykonawca przejął teren budowy w czerwcu, a już 13 sierpnia możliwe było dokonanie odbioru technicznego inwestycji, chociaż pierwotnie planowano jej zakończenie na koniec października br. W odbiorze uczestniczył Edmund Głombiewski, Wicestarosta Lęborski, inspektor nadzoru, przedstawiciel wykonawcy i kierownik Referatu Realizacji Inwestycji Starostwa Powiatowego. – Cieszy mnie, że wspólnym finansowym wysiłkiem powiatu i mieszkańców Lęborka powstał tak estetyczny i funkcjonalny obiekt, który będzie służył nie tylko uczniom Powiatowego Centrum Edukacyjnego, ale również wypełni okolicznym mieszkańcom, poszerzając sportową ofertę w tej części miasta – mówił podczas odbioru Edmund GłombiewskiGratuluję wykonawcy tempa i efektywności pracy, bo to co dzisiaj odbieramy jest nie tylko funkcjonalne, ale również wykonane z zachowaniem ogromnej estetyki. Mam nadzieję, że wymienionym zaletom będzie również towarzyszyła trwałość, co też zapewnią towarzyszące inwestycji warunki gwarancji.
Wykonanej inwestycji towarzyszyć będzie „siłownia pod chmurką”, której instalowanie rozpocznie się już wkrótce. Na terenie zielonym wokół boiska staną urządzenia OSA – Otwartej Strefy Aktywności, zgodnie z projektem: „Program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – OSA Edycja 2019”. Całkowita wartość inwestycji w tym przypadku to 53.440 zł, z czego niespełna połowę (25 tys.) wyłoży Ministerstwo Sportu i Turystyki. Warto dodać, że jest to maksymalna wartość dofinansowania dla podstawowego wariantu OSA. Strefa składać się będzie z 2 części: wyposażonej w 9 urządzeń do ćwiczeń siłowni plenerowej i strefy relaksu ze stołami do gier, ławkami i stojakami na rowery.