Dobre wiadomości dla krwiodawców

Utworzono: 18-06-2020

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku zamierza rozszerzyć działalność Terenowego Oddziału tej jednostki w Lęborku. Już wkrótce możliwe ma się stać oddanie krwi przez 5, a nie jak dotychczas przez 3 dni w tygodniu. Na ten m.in. temat dyrekcja Centrum rozmawiała podczas spotkania z Edmundem Głombiewskim, Wicestarostą Lęborskim.

Kinga Sass, Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa nie ukrywa, że władzom centrum zależy na przywróceniu pełnej funkcjonalności Terenowego Oddziału w Lęborku:

- Chcielibyśmy, aby krwiodawcy z terenu powiatu lęborskiego mieli całotygodniową nieograniczoną możliwość oddania krwi w dogodnym dla nich momencie – mówi dyrektor RCK – To w Lęborku od lat było dobrą tradycją i chcielibyśmy tę tradycję przywrócić.

Planom dyrekcji RCK sprzyjają władze powiatu lęborskiego oraz obecny podczas spotkania Artur Barna, Naczelny Lekarz Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lęborku, w którego obiektach zlokalizowana jest terenowa placówka RCK. Powiat od lat wspiera działania Centrum m.in. poprzez organizowanie akcji promujących krwiodawstwo z udziałem pracowników RCK oraz cykliczne akcje pobierania krwi z udziałem „krwiobusu”. Warto dodać, że najbliższa akcja pobierania krwi nastąpi 6 sierpnia. Krwiobus wówczas zaparkuje na dziedzińcu przed Starostwem Powiatowym (o szczegółach i godzinach będziemy informowali na bieżąco).

W rozmowach, przywrócenie pełnego funkcjonowania Terenowego Oddziału RCK w Lęborku wspierał również długoletni pracownik RCK, Edward Müller, poseł na Sejm X kadencji z regionu słupskiego. Dyskusja dotyczyła m.in. poprawy warunków lokalowych, w jakich przyjmowani będą krwiodawcy w Lęborku. Aktualnie, na terenie 5 powiatów: bytowskiego, chojnickiego, człuchowskiego, lęborskiego i słupskiego, Centrum obsługuje blisko 10 tys. stały6ch dawców krwi. Kingę Sass wraz z towarzyszącym Edwardem Müllerem przyjęła również Alicja Zajączkowska, Starosta Lęborski.

Dobre wiadomości dla
Dobre wiadomości dla