• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

Dwa nowe radiowozy dla lęborskiej policji

2 radiowozy otrzymała Komenda Powiatowa Policji w Lęborku. Zakup pojazdów sfinansowany został w połowie przez samorządy i Komendę Wojewódzką Policji. W przekazaniu samochodów ich użytkownikom uczestniczyli przedstawiciele podmiotów współfinansujących zakup, w tym Alicja Zajączkowska, Starosta Lęborski.

- Potrzeby naszej komendy w zakresie środków transportu są znaczne – mówił kom. Mariusz Mejer – Samochody używane są w różnych warunkach i w różnym terenie, a więc ich zużycie postępuje dość szybko, znaczna jest również liczba użytkowników tych pojazdów. Cieszę się jednocześnie, że dzięki wsparciu samorządu  Powiatu Lęborskiego i Miasta Lęborka, tego typu zakupy, modernizujące flotę naszych aut, są możliwe.
Nieoznakowane auta marki Hyundai i20 będą służyły przede wszystkim policjantom pionu kryminalnego. Każdy z samochodów został dofinansowany w połowie przez samorząd – w jednym przypadku przez Powiat Lęborski, zaś w drugim przez Miasto Lębork. Pozostałą część środków na zakup przekazała Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku. Rok wcześniej policja wzbogaciła się o 3 samochody, tym razem oznakowane. Do dwóch z nich dołożyły samorządy, jeden w całości sfinansowała KWP.
Kluczyki do nowych radiowozów wręczyli policjantom: Alicja Zajączkowska, Starosta Lęborski i Witold Namyślak, Burmistrz Miasta Lęborka. Symbolicznego poświęcenia dokonał ks. Sławomir Prabucki.