• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

Dwa razy więcej

Ponad dwukrotnie uczestnicy sportowo-charytatywnej zabawy „Powiat Lęborski – Z nami zdrowo i sportowo” przekroczyli minimalnie zakładaną liczbę kilometrów w rywalizacji. Aktualnie na liczniku mamy 303.478 km, które systematycznie zbiera 258 uczestników. Do końca tegorocznej akcji pozostało jeszcze ponad miesiąc.

Doświadczenia poprzednich edycji akcji udowodniły wielokrotnie, że chodziarze, biegacze, rowerzyści nie zaprzestają współzawodnictwa do niemal ostatnich minut rywalizacji. To oznacza, że w ciągu najbliższego miesiąca, aktualny wynik może zostać znacznie przekroczony. Determinuje to wola walki uczestników, chęć przekraczania barier, pokonywania słabości, by zyskać miano najlepszego. Jako organizatorzy, obserwując postępy, również jesteśmy przez Państwa motywowani do organizowania kolejnych edycji, a niesłabnące zainteresowanie udziałem potwierdza sens idei wspólnej walki o budowanie własnej kondycji i osiągnięcie założonego celu charytatywnego, w którego realizacji wsparcia udziela Partner Akcji od jej pierwszej edycji – Firma Farm Frites Poland S.A. w Lęborku. W tym roku, dbanie o kondycję, wzmacnianie odporności organizmu ma szczególne znaczenie, jako jeden ze skutecznych sposobów przeciwdziałania zagrożeniu zakażeniem COVID-19. W związku zagrożeniem chorobotwórczym patogenem, akcja była czasowo zawieszona. Prosiliśmy Państwa wówczas o zachowanie zasad społecznej izolacji i nie narażania siebie i innych na niepotrzebne ryzyko. Większość potraktowała sprawę poważnie i za to bardzo dziękujemy. Obecnie mamy jeszcze ponad miesiąc, by nadrobić czas przymusowego „przestoju”. Rywalizacja zakończy się 31 lipca, a od 1 sierpnia rozpoczną się podsumowania poszczególnych wyników i wyłanianie najaktywniejszych uczestników z uwzględnieniem, jak wcześniej informowaliśmy, odliczeń kilometrów za okres „zawieszenia” akcji, by pozostać uczciwym wobec tych, którzy w czasie zawieszenia, postanowili zostać w domach.

To co powinno nas, jako uczestników motywować do przemierzania kolejnych kilometrów, to cel charytatywny akcji, czyli przekazanie potrzebującej osobie podnośnika transportowego, ułatwiającego codzienną obsługę osoby niepełnosprawnej oraz ssak medyczny, ufundowane przez Partnera Akcji. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za dotychczasową aktywność. O terminie uroczystego podsumowania akcji i nagrodzenia najaktywniejszych, poinformujemy w kolejnych wiadomościach.