Finał rozgrywek siatkarskiej ligi amatorskiej

Utworzono: 12-02-2024

Starosta Alicja Zajączkowska uczestniczyła w finale rozgrywek XVI Amatorskiej Ligi Siatkówki sezonu 2023/2024. Ligę organizuje Lęborskie Towarzystwo Sportowe Unia i CSiR w Lęborku, pod patronatem Starosty Lęborskiego i Burmistrza Miasta Lęborka.

W finałowych rozgrywkach w minioną sobotę (10.02) uczestniczyły 4 najlepsze zespoły, które walczyły o medalowe miejsca. Niekwestionowanym zwycięzcą Ligi okazał się zespół Cikurze, który pokonał Proterm Lębork 3:1. O medalowy brąz walczyły ekipy KS Strzebielino i Freshteam. I to właśnie Freshteam wywalczył trzecią lokatę w turnieju, pokonując rywali ze Strzebielina 3:1.
Rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki odbywają się od 16 sezonów. To połączenie pasji do siatkówki i ciągłe doskonalenie sportowych umiejętności, które wspierają z zaangażowaniem: Marcin i Paweł Klukowscy i Marcin Fokczyński z Lęborskiego Towarzystwa Sportowego Unia, przy wsparciu organizacyjnym i w obiekcie Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku. Finałowe mecze, podobnie jak te wcześniejsze rozgrywane w ramach ligi, dostarczyły dużych sportowych emocji kibicom siatkówki i wszystkim osobom wspierającym lęborskie rozgrywki siatkarzy. Wysoki poziom rozgrywek docenili również samorządowcy, którzy wręczali nagrody w części podsumowującej rozgrywki: starosta Alicja Zajączkowska, burmistrz Lęborka Witold Namyślak i sekretarz miasta Marian Kurzydło.  Klasyfikacja podsumowująca całość rozgrywek tegorocznej ligi przedstawia się następująco:
1. Cikurze
2. Proterm Lębork
3. Freshteam
4. KS Strzebielino
5. StarMax Wejherowo
6. AZS Lębork
7. Cyklopy
Podczas finałowego podsumowania wyróżnienia zostali również najlepsi zawodnicy z 4 najlepszych zespołów: Marek Dębski (Freshteam), Dawid Gosz (KS Strzebielino), Mariusz Kuczko (Cikurze), Przemysław Krampa (Proterm Lębork). Zespoły otrzymały puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów: MEYN Polska, Meyn Poultry, Pawelczyk Development, Plaża Resort, AleBrowar i pizzeria Pod płomykiem.