Jaką wybrać następną szkołę po szkole podstawowej? To proste.

Utworzono: 13-05-2021

Już wkrótce do rąk absolwentów szkół podstawowych z terenu powiatu lęborskiego trafi informator na rok 2021/22 - „Szkoły Ponadpodstawowe oraz Placówki Oświatowe z Powiatu Lęborskiego", zawierający kompletną wiedzę w zakresie oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Lęborski.

Z wiadomościami zawartymi w informatorze wybór szkoły ponadpodstawowej stanie się bardzo łatwy. Publikacja zawiera szczegółowy opis oferty edukacyjnej wszystkich ponadpodstawowych szkół powiatowych, wzbogaconej o szczegółowe opisy potencjału, wyposażenia i całego zaplecza, jakim dysponuje dana placówka oświatowa, opisy kół zainteresowań rozwijających potencjał ucznia, zajęć dodatkowych rozwijających umiejętności, a nawet wspierających talenty sportowe. Jest w czym wybierać.

Absolwenci szkół podstawowych mają do dyspozycji licea ogólnokształcące, które w swojej ofercie kierunków kształcenia proponują klasami o profilu m.in.:  matematyczno-informatycznym, biologiczno-chemicznym, britishhuman, lingua, cyberbezpieczeństwa i nowoczesnych technologii informatycznych, językowym, psychologiczno–pedagogicznym, biologiczno–chemicznym i ogólnym z przygotowaniem ratowniczym.

Tych, których, oprócz zdobycia średniego wykształcenia, interesuje równoległe zdobycie konkretnego zawodu, zaciekawią na pewno technika, posiadające różnorodne kierunki kształcenia takie jak m.in.: technik ekonomista, technik handlowiec, technik reklamy, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik technologii żywności, technik analityk, technik fotografii i multimediów, technik informatyk, technik programista, technik mechanik, technik mechatronik, technik elektronik, technik logistyk – profil wojskowy, technik budownictwa – profil wojskowy, technik logistyk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Ci, którzy stawiają przede wszystkim na zdobycie konkretnego zawodu, zainteresują szkoły branżowe I stopnia, które posiadają ciekawe kierunki kształcenia w zawodach takich jak: mechanik monter maszyn i urządzeń, elektromechanik, mechanik pojazdów samochodowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, stolarz, kucharz, sprzedawca, fryzjer, czy pracownik pomocniczy w gastronomii. W szkołach branżowych I stopnia zaplanowano również utworzenie oddziału wielozawodowego dla uczniów, którzy wybiorą inny zawód, niż wymienione.

Szkoły Powiatu Lęborskiego oferują wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, dobrze wyposażone pracownie komputerowe i pracownie szkolne, w których realizowane są zajęcia praktyczne. Nad przekazaniem tajników zawodu czuwają fachowi nauczyciele zawodu z wieloletnią praktyką w danej profesji.

Informator trafi do każdego absolwenta, za pośrednictwem jego obecnej szkoły podstawowej. Chcąc jednak ułatwić dostęp do wiedzy jak najszybciej, Powiat Lęborski przygotował publikację prasową na temat dostępnej oferty edukacyjnej, która ukaże się w piątkowym (14.05) wydaniem „Echa Ziemi Lęborskiej”.