Kolejne medalistki w progach starostwa

Utworzono: 12-10-2021

Uczennice Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lęborku, po udziale w Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych w Łosicach, zasiliły zbory medalowe placówki.  Pierwszy,  złoty, na Mistrzostwach Polski ZSS SPRAWNI – RAZEM w Biegach Przełajowych w  Łosicach, w kategorii dziewcząt młodszych zdobyła Julia Kikhia. W tej samej konkurencji,  na mecie była także Paulina Freitag.  W kategorii dziewcząt starszych Aleksandra Kuch uplasowała się na 6 miejscu,  a 7 zajęła Magdalena Szymańska. Jak wspomniał trener Leszek Leciejewski, trasa biegu nie należała do łatwych. Warunki pogodowe sprawiły, że z wielu miejscach było błoto i kałuże, mimo to uczennice pokazały ducha rywalizacji i to im się opłaciło. Tak doskonałe wyniki dziewczyn mogą świadczyć tylko o świetnym przygotowaniu przez trenera – wspomniała podczas wtorkowego spotkania w Starostwie (12.10.2021 r.), Starosta Alicja Zajączkowska. Cieszymy się ogromnie z każdego sukcesu i wierzymy, że podobnych okazji do świętowania będzie jeszcze wiele – nadmienił Wicestarosta Edmund Głombiewski.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ma więcej powodów do radości, ponieważ Magdalena Szymańska, wraz z Oliwią Jackowską przywiozły kolejne trofea. Tym razem były to medale za  udział w Mistrzostwach Polski SPRAWNI RAZEM w Pływaniu. Zawody odbyły się na terenie krakowskich pływalni AWF, w dniach 10-12 września, podczas których  Magdalena zdobyła 1 miejsce, na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym, a 2 miejsce w stylu dowolnym, w kategorii wiekowej 17 lat i starsi. Oliwia natomiast dwukrotnie stanęła na podium, za zdobycie drugiego miejsca na dystansie 50 metrów w stylu klasycznym i dowolnym, w kategorii wiekowej 16 lat i młodsi.

Dzisiejsze spotkanie było okazją do podsumowania bardzo dobrego, jesiennego startu uczennic SOSW w rywalizacjach sportowych, a także nagrodzenia przez Starostę oraz Wicestarostę Lęborskiego.  Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych świetnych startów.