Kolejne sukcesy młodych pływaków

Utworzono: 28-02-2017

II miejsce pływaków Szkoły Podstawowej nr 3 w Lęborku w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Pływaniu Drużynowym 27 lutego 2017 roku w Pruszczu Gdańskim.

Powody do satysfakcji mieli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Lęborku i ich nauczyciel trener Dariusz Gromulski. W finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej zajęli drugie miejsca zdobywając puchary w klasyfikacji zespołowej w kategorii dziewcząt i chłopców. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 z Gdańska.

W wyścigu sztafetowym dziewcząt 8 × 25 m stylem dowolnym uczennice SP3 Lębork płynące w składzie: Wiktoria Dawidowska, Ewa Przybylska, Hanna Walkusz, Natalia Lewandowska, Weronika Klejna, Nikola Pszczólińska, Olimpia Gromulska i Natalia Złoch zajęły II miejsce zdobywając srebrne medale.

W konkurencjach indywidualnych medale zdobyły:

rocznik 2006-2007

I miejsce         Hanna Walkusz na 25 m stylem grzbietowym,

I miejsce         Natalia Lewandowska na 25 m stylem klasycznym.

rocznik 2004-2005

I miejsce         Olimpia Gromulska na 25 m stylem motylkowym,

I miejsce         Weronika Klejna na 25 m stylem klasycznym,

I miejsce         Natalia Złoch na 25 m stylem dowolnym,

III miejsce      Nikola Pszczólińska na 25 m stylem grzbietowym,

Wśród chłopców sztafeta 8 × 25 m stylem dowolnym płynąca w składzie: Kordian Okroj, Szymon Hallmann, Julian Skrzyński, Jan Dombrowski, Maksymilian Młyński, Konrad Rybarczyk, Cezary Chomiczewski, Marceli Bergmann zajęli II miejsce zdobywając srebrne medale.