• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

Lęborskie firmy wśród liderów biznesu

Dwie lęborskie firmy otrzymały nagrody podczas odbywającej się corocznie Gali Evening Pracodawców Pomorza. Statuetki, wyróżnienia i tytuł „Pomorski Pracodawca Roku” przyznawane są firmom, które osiągając planowane ekonomiczno-gospodarcze wyniki, przestrzegają zasad odpowiedzialności społecznej przy równoczesnym poszanowaniu etyki zawodowej.

Wśród 30 wręczonych w tym roku nagród i wyróżnień, dwa uzyskały firmy z terenu powiatu lęborskiego. MEYN Polska Sp. z o.o. otrzymał nagrodę specjalną (w grupie firm średnich) za dynamiczny rozwój produkcji. Działający w Lęborku samodzielny zakład wchodzi w skład grupy MEYN, mającej swoje zakłady m.in. w Holandii, USA i w Polsce. Firma produkuje maszyny i urządzenia dla przemysłu spożywczego. Jak podkreślono w uzasadnieniu do przyznanej nagrody, na uwagę zasługuje szeroki i innowacyjny zakres produkcji pod potrzeby swoich kontrahentów.
Kolejną firmą z powiatu lęborskiego, która uzyskała wyróżnienie (w grupie firm mikro – do 9 pracowników) jest B&Z Proenergy S.C., działająca na rynku od siedmiu lat, specjalizując się w doradztwie, projektowaniu oraz budowie instalacji fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych. Misją spółki jest wypełnienie luki na polskim rynku firm specjalizujących się w odnawialnych źródłach energii. – Jest to powód do dumy i satysfakcji, a docenienie firm z terenu powiatu lęborskiego przez tak znaczącą organizację jak Pracodawcy Pomorza to duży sukces promocyjny, świadczący o tym, że powiat lęborski jest miejscem niezwykle przyjaznym rozwojowi biznesu – mówi Jan Klimecki, Przewodniczący Rady Lęborskiego Klubu Przedsiębiorców.
Coroczne Gale są organizowane w celu wybrania i docenienia najlepszych pomorskich pracodawców i przedsiębiorców. – Doceniamy firmy, które w swej działalności kładą nacisk na rozwój i innowacje, nie zapominając o pracownikach, systematycznie inwestując w kapitał ludzki – mówi Zbigniew Canowiecki, Prezydent Pracodawców Pomorza – Idei konkursu „Pomorski Pracodawca Roku” przyświecają cele związane z upowszechnianiem dobrych praktyk w gospodarce, przedstawianie korzystnego i pożądanego wizerunku pracodawcy oraz promowanie rozwoju gospodarczego regionu.
Honorowy patronat nad Galą sprawowali: Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Dariusz Drelich, Wojewoda Pomorski.