Letnie spektakle dla najmłodszych widzów

Utworzono: 30-06-2021

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na plenerowe spektakle teatralne dla najmłodszych widzów. Teatr „TAK” zaprezentuje 24 i 25 lipca 2021 roku dwa swoje przedstawienia. W sobotę (24 lipca) będzie to „Bajka do zjedzenia”, natomiast w niedzielę (25 lipca) widzowie obejrzą spektakl ekologiczny pod tytułem „Śmieciaki ratują świat”. Przedstawienia odbędą się w Zakątku Kultury - teren za budynkiem Kina „Fregata” przy ulicy Gdańskiej 12 w Lęborku. Wstęp wolny. Początek spektaklu sobotniego – godzina 18:00. Przedstawienie w niedzielę rozpocznie się o 14:00.

Opisy:

„Bajka do zjedzenia”

 To smaczna opowieść o tym co warto jeść, a czego się wystrzegać. Pod szatą dowcipnej fabuły ukryliśmy wiele ważnych zasad dotyczących prawidłowego żywienia. Posiłkując się najnowszą piramidą żywienia w prosty i przyjemny sposób przekonujemy dzieci dlaczego cukier jest zły, czy podjadanie jest zdrowe, jakie moce mają warzywa i owoce i dlaczego tak ważny jest ruch. Spektakl bardzo zdrowy, lekkostrawny, pełen witamin i endorfin.

„Śmieciaki ratują świat”

Spektakl ekologiczny. Ważny temat dotyczący aktualnej sytuacji naszej planety poruszony w sposób przystępny dla wyobraźni dziecka. Akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości, w której na świecie żyją już tylko tytułowe Śmieciaki. Od nich dzieci dowiadują się jak świat wyglądał kiedyś, dlaczego wszystko się zepsuło i co zrobić, żeby no naprawić.