Licealiada w Lęborku

Utworzono: 26-11-2021

W hali sportowej Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu trwa wojewódzki finał Licealiady. W otwarciu zawodów uczestniczyła Alicja Zajączkowska – Starosta Lęborski.

W gościnnych murach hali sportowej ZSGŻiA rozpoczęła się o godz. 10.00 rywalizacja w ramach finału XXII Licealiady dziewcząt w futsalu. W rozgrywkach rywalizuje pięć drużyn, reprezentujących Człuchów, Chojnice, Malbork, Tczew i Wejherowo. Ogółem na parkiecie pojawi się ponad 50 zawodniczek, reprezentujących swoje macierzyste szkoły ponadpodstawowe. Zawody współorganizują: Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku oraz Starostwo Powiatowe w Lęborku. – Niezmiernie się cieszę, że te zawody odbywają się u nas – mówiła Alicja Zajączkowska, otwierając finał Licealiady – Jestem pełna podziwu, że kobiety grają w piłkę nożną, uznawaną tradycyjnie za domenę męską. Trzeba jednak zauważyć, że kobiety coraz skuteczniej potrafią się z doskonałym skutkiem odnaleźć w wielu obszarach traktowanych dotąd jako męskie i mnie to osobiście bardzo cieszy. Kobieta jest starostą w Wejherowie, w Lęborku również, wy gracie w futsal i również świetnie dajecie sobie z tym radę, co udowodniłyście dochodząc do etapu finałowego. Życzę wszystkim sukcesów i wspólnie z panią dyrektor Hanną Janczak – gospodarzem tego obiektu, otwieramy finał XXII Licealiady.
Zarząd Wojewódzki Szkolnego Związku Sportowego reprezentowała podczas odbywających się w Lęborku rozgrywek Joanna Wrońska. - Jako Szkolny Związek Sportowy cieszymy się, że możemy po tym trudnym czasie znów się spotykać na arenach sportowych – mówiła podczas ceremonii otwarcia zawodów Joanna Wrońska z Zarządu Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku – Życzę wam wszystkim powodzenia i mam nadzieję, że pomimo tego, że walczycie o miano najlepszej drużyny województwa pomorskiego, nie zapomnicie o zasadach fairplay.
Inauguracja wojewódzkiego finału Licealiady stała się okazją do szczególnego uhonorowania przez Zarząd Wojewódzki Szkolnego Związku Sportowego Krystiana Kuczyńskiego, działacza sportowego i jednocześnie urzędnika Starostwa Powiatowego w Lęborku. Joanna Wrońska w imieniu Zarządu SZS wręczyła mu „Medal za zasługi dla sportu szkolnego” w uznaniu wieloletniej działalności na rzecz Szkolnego Związku Sportowego Województwa Pomorskiego. Do gratulacji SZS dołączyła własne starosta A. Zajączkowska. Koledze Krystianowi również gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.