• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

Mammobus przy starostwie

Już w najbliższą niedzielę – 22 listopada 2020 roku przy na dziedzińcu Starostwa Powiatowego w Lęborku zaparkuje mammobus. Badaniom będzie się można poddać w godz. 9.00 – 15.00.

Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom polskich kobiet – mamom, siostrom, przyjaciółkom. Często kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć. Tymczasem, tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety, zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.
Badania przeprowadzi firma Mammo-Med., dysponująca specjalistycznym sprzętem i wykwalifikowanym personelem medycznym, który dba o profesjonalizm wykonywania badań oraz o odpowiednią przyjazną atmosferę.
Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego, warto jednak zabrać ze sobą dowód osobisty, bo potwierdzić numer PESEL.

Przypominamy: Bezpłatne badania mammograficzne – dziedziniec Starostwa Powiatowego w Lęborku, ul. Czołgistów 5 – niedziela, 22 listopada, godz. 9.00 – 15.00