Mamy pierwszą dwudziestkę

Utworzono: 24-05-2023

Spektakularny wynik osiągnęli uczestnicy tegorocznej akcji „Powiat Lęborski – z nami zdrowo i sportowo”. Na wspólnym liczniku we wszystkich rodzajach aktywności, zanotowaliśmy dzisiaj (24.05) ponad 20 tys. km.

Przypomnijmy, że w tegorocznej akcji Powiat Lęborski w partnerstwie z firmą Farm Frites Poland S.A. postawił za cel zebranie kilometrów aby pomóc w zakupie platformy pionowej umożliwiającej samodzielne poruszanie się dla osoby niepełnosprawnej z terenu powiatu lęborskiego. Partner akcji – Farm Frites Poland S.A. po wspólnym zebraniu przez wszystkich uczestników rywalizacji minimum 50 tys. km dofinansuje zakup wymienionego sprzętu specjalistycznego. Z akcją wystartowaliśmy niedawno, bo 27 kwietnia. Pierwsze kilometry uczestnicy zaliczyli już w pierwszym dniu maja – rowerzyści podczas odbywającego się w tym dniu organizowanego przez Powiat Otwartego Rajdu Turystycznego Cyklistów „Jesteśmy w Unii” na trasie Lębork – Unieszyno. Od tego czasu zmieniło się bardzo wiele, a najbardziej wspólny licznik kilometrów. Na dzisiaj mamy dokładnie 20.296,9 km we wszystkich trzech aktywnościach. W poszczególnych rodzajach sportowych działań wynik przedstawia się następująco: jazda na rowerze 13.728,7 km (lider klasyfikacji – 1.232,0 km), bieganie 3.074,1 km (lider – 483,8 km) i chodzenie 3.494,1 km (lider 458,1 km). Wszystkim razem i każdemu z osobna uczestnikom – serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie. Dzięki Wam jesteśmy coraz bliżej założonego celu.
Ponieważ na początku aplikacja płatała figle, ustaliliśmy, że aby km zaliczane były na bieżąco, trzeba wyłączyć oszczędzanie energii w urządzeniu mobilnym dla wybranej aplikacji liczącej, np. MapMyRun. Aby wynik był widoczny na liście uczestników rywalizacji, koniecznie trzeba swój trening udostępnić „dla znajomych”. Wtedy wszystko jest jasne i czytelne. Obecny etap rywalizacji potrwa do 15 czerwca. Od północy 15 czerwca uruchomimy etap drugi, do którego zaprosimy osoby z listy etapu pierwszego, które mają zaliczony jakikolwiek wynik powyżej zera.
Póki co, gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za chęć wsparcia, i tak fantastyczne wyniki. Jest świetnie – razem damy radę!