Medale dla najlepszych

Utworzono: 22-11-2022

Najlepsi z najlepszych – honorowi dawcy krwi otrzymali dzisiaj (22.11) przyznane przez Ministra Zdrowia medale „Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w lęborskim starostwie. W imieniu ministra wyróżnienia wręczyli: Kinga Sass – dyrektor RCKiK w Słupsku i Edmund Głombiewski – Wicestarosta Lęborski.

- To dla mnie nie lada zaszczyt, że mogę państwu wręczyć dzisiaj te odznaczenia – mówiła Kinga Sass – dyr. Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku – Pragnę podziękować, że państwo są, że uczestniczycie czynnie w ratowaniu ludzkiego życia i chętnie dzielicie się krwią – najcenniejszym lekiem.
Do życzeń, podziękowań i gratulacji dołączył się wicestarosta Edmund Głombiewski: - Cieszę się, że możemy państwa gościć w starostwie z takiej właśnie okazji. Macie wszyscy wielkie serca i jesteście po prostu wspaniali.
Do przyznania przez Ministra Zdrowia medalu „Zasłużony dla Zdrowia Narodu” uprawnia oddanie co najmniej 20 litrów krwi. Zebrani tego dnia w sali obrad Rady Powiatu Lęborskiego krwiodawcy mają na koncie łącznie oddanych ponad 300 litrów tego cennego leku. Wśród odznaczonych tym honorowym medalem znaleźli się:
Marcin Baranowski
Paweł Bek
Leszek Czubak
Błażej Dramczyk
Krzysztof Dudzik
Michał Joskowski
Marek Kaniewski|
Waldemar Kupicz
Krzysztof Labuda
Mariusz Łagód
Jacek Mazur
Marek Nickiewicz
Arkadiusz Rogala
Piotr Sudziński
Rafał Trowski
Waldemar Zimoląg
i Kamil Radant – nieobecny na spotkaniu, ale odbierze medal w innym terminie.
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – te słowa Jana Pawła II, który patronuje słupskiemu RCKiK są doskonałym podsumowaniem dokonań odznaczonych krwiodawców, których dar jest tak wielki, że nie da się żadną miarą wycenić. Z serca gratulujemy osiągnięć.

(Obszerniejsza fotorelacja z uroczystości na facebooku lęborskiego starostwa)