„Moc tańca” w Łebie

Utworzono: 22-02-2021

Reprezentantki lęborskiej „Ósemki” zdominowały podium III Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Artystycznych „Moc tańca”, który w miniony weekend odbył się w Łebie. Dwa pierwsze i trzy drugie miejsca świadczą o doskonałym przygotowaniu młodych tancerek.

III Ogólnopolski Festiwal Zespołów Artystycznych „Moc tańca” odbył się w Łebie 20 lutego 2021 r. W jednodniowym turnieju, który trwał aż do północy zaprezentowały się dwie solistki oraz dwie mini formacje, reprezentujące Szkołę Podstawową nr 8 w Lęborku. Na turnieju debiutowała najmłodsza mini formacja SP 8 - TEDANS w kat. Inne Formy Tańca 8 – 11 lat. Kolejny debiut to Nadia Matuszewska w turnieju live w kat. solo show dance do 9 lat. Jej umiejętności, skoczność, wdzięk, gibkość i muzykalność oczarowały jurorów, co spowodowało, że debiut zakończył się spektakularnym sukcesem i najwyższym miejscem na tanecznym podium. Poniżej przedstawiamy komplet osiągnięć reprezentacji „Ósemki” w festiwalowym zestawieniu:

1 miejsce w kat. solo show dance do 9 lat – Nadia Matuszewska

1 miejsce w kat. mini formacje taniec współczesny 8 – 11 lat TESS

2 miejsce w kat. solo show dance 11-12 lat - Ewa Raczyńska

2 miejsce w kat mini formacje jazz dance 8 – 11 lat TESS

2 miejsce w kat. mini formacje IFT 8-11 lat TEDANS

Wszystkie wystawione w turnieju prezentacje tanecznych grup konkursowych SP 8 zyskały uznanie w oczach jurorów i zostały nagrodzone medalami i pucharami.

Skład mini formacji TESS: Carla Hrycyk, Ewa Raczyńska, Maja Lange, Weronika Puź, Laura Kuczwalska, Julia Dampc.

Skład mini formacji TEDANS: Nadia Matuszewska, Olivia Fludra, Zuzanna Szykut, Hanna Mikłaszewicz, Aleksandra Banaszkiewicz, Marta Szyłko, Aleksandra Hachaj.

Opiekunami i trenerami grup są Mirosława Jóźwiak i Klaudia Jóźwiak-Hachaj.

Tancerkom serdecznie gratulujemy aktywności konkursowej i życzymy sukcesów w kolejnych wyzwaniach.