• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

Nagrodzono najlepszych w tegorocznej edycji Pucharu Małgorzaty Glinki

UKS Jasieniak Gdańsk I w kategorii dziewcząt i Bzura Ozorków I w kategorii chłopców to najlepsze zespoły VII Ogólnopolskiego Turnieju Minipiłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Małgorzaty Glinki. Zawody odbyły się w dniach 8-9 czerwca br. Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców zorganizowano już po raz siódmy.

Przez dwa dni w hali miejskiej w Lęborku rywalizowało 36 drużyn „dwójek” dziewcząt i tyle samo drużyn „dwójek” chłopców. W pierwszej fazie zespoły zostały podzielone na 6 grup eliminacyjnych, z których w zależności od zajętych miejsc wyłoniono grupy finałowe. W drugiej fazie turnieju gra toczyła się już o konkretne miejsca w grupach. W całym turnieju obowiązywał system „każdy z każdym”. Najbardziej zacięte pojedynki w grupach, stojące na wysokim poziomie zawodnicy stoczyli o miejsca 1-6. Ostatecznie w kategorii chłopców bezkonkurencyjna okazała się para z Ozorkowa, która wygrała wszystkie swoje spotkania. Drugie miejsce przypadło parze z Kaemka Starogard Gdański, a trzecie UKS Jasieniak Gdańsk. W rywalizacji dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się dziewczyny z UKS Jasieniak Gdańsk , które wyprzedziły MOSiR Giżycko oraz SP Wilkowo.
Wszystkie drużyny rozegrały przez dwa dni wiele zaciętych spotkań, które były doskonałą formą przygotowania do zbliżających się Mistrzostw Polski w Zabrzu. Turniej był nie tylko udany pod względem sportowym, ale także była to doskonała forma wzajemnej integracji zawodników, zawodniczek i trenerów. Drużyny były zakwaterowane w internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lęborku, gdzie miały doskonałe warunki oraz bardzo smaczne posiłki. W sobotę, dzięki uprzejmości Marioli Pruskiej, dyrektor Muzeum w Lęborku, uczestnicy mieli okazję uczestniczenia w specjalnym seansie filmowym, zwiedzili muzeum oraz lęborskie średniowieczne baszty.
W niedzielnym wręczeniu nagród i podsumowaniu imprezy udział brali: Starosta Lęborski – Alicja Zajączkowska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Lęborku – Jarosław Litwin, Radna Gminy Nowa Wieś Lęborska – Monika Włusek, Radni Miasta Lębork – Marcin Grudziński, Katarzyna Lipkowska, Prezes SPS Lębork – Agnieszka Dawidowska. Uroczystość uświetniły występy artystyczne Katarzyny Paprockiej, uczennicy Zespołu Szkół w Łebieniu oraz zespołu „Perles” z Lęborka.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, dyplomy oraz nagrody niespodzianki, a najlepsze zespoły nagrody rzeczowe, wspaniałe puchary i medale.
Turniej wspierały samorządy Nowej Wsi Lęborskiej, Miasta Lęborka i Powiatu Lęborskiego, firmy: Komputronik Lębork, PGS Group, Ekolaser, B@M Wenta, MPWiK Lębork i osoby prywatne. Głównymi organizatorami turnieju były kluby sportowe: SPS Lębork i UKS Libero Łebień.