• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

Nordic Walking w Gminie Nowa Wieś Lęborska

Już jutro (w sobotę, 8 sierpnia) wystartuje pierwsza z planowanych czterech imprez Nordic Walking organizowanych na terenie Gminy Nowa Wieś Lęborska w ramach Grand Prix. Chodziarze będą mogli zmierzyć się na liczącej 8,2 km trasie „czerwonej”, wiodącej „Do Najdłuższej Deski Świata”. Starty są w całości darmowe – nikt nie płaci wpisowego.

Cykl Grand Prix Nowej Wsi Lęborskiej charakteryzuje się malowniczymi, zróżnicowanymi trasami, z którymi poradzą sobie osoby początkujące, jak i sportowi zapaleńcy. Trasy zlokalizowane są na terenie gminy Nowa Wieś Lęborska. Każda z nich jest oznakowana. Wyjście na nie znajduje się na terenie Stanicy Turystycznej (ST) Enklawy Ekologiczno-Historycznej Obliwice. Zawody te mają już swoją tradycję i słyną z doskonałej, niemal rodzinnej atmosfery, w jakiej przebiega rywalizacja. Każdy zawodnik jest witany z uśmiechem. Nie ma tu miejsca na „wyścig szczurów", ponieważ nie ma pomiaru czasu. Wartością dodaną jest przebieg trasy przez niezwykle malownicze okolice, których walory przyrodnicze skłaniają do refleksji i podziwiania piękna natury. Imprezy te są świetnym  sposobem na spędzenie wolnego weekendowego czasu. Twórczy tego przedsięwzięcia wkładają w realizację oprawy cyklu imprez ogrom serca. Sami przygotowują ciasta, śledziki, chleb ze smalcem oraz ziemniaki w mundurkach. Zwycięstwo i dalszy podział miejsc, jest symboliczny i wyłącznie w wymiarze honorowym, ponieważ nagrody przyznawane są w trybie losowania na mecie, po zakończeniu rywalizacji.

Kolejne spotkania amatorów chodzenia z kijami w kalendarzu Grand Prix zostały zaplanowane na następujące terminy:
- 29 sierpnia – Czarna Trasa Nordic Walking - Krępa Kaszubska – „Miejsca Pamięci Historycznej" - 14,3 km;
- 5 września – Zielona Trasa Nordic Walking - Obliwice – „Zdobywamy SAHARĘ" -7,7 km;
- 19 września – Finałowe Połączenie trzech tras Nordic Walking – Obliwice - Półmaraton Nordic Walking Nowa Wieś Lęborska o Puchar Wójta Gminy - 21,0925 km.

Po zakończeniu całego cyklu Grand Prix - 19 września, uhonorowani zostaną zwycięzcy VIII Grand Prix Nordic Walking Nowa Wieś Lęborska 2020 w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Kontakt do organizatorów w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej znajduje się na załączonym plakacie.

Ponieważ w dalszym ciągu trwamy w sytuacji zagrożenia skutkami pandemii COVID-19, podczas kontaktów na starcie, trasie i mecie obowiązują zasady bezpieczeństwa, a więc odpowiedni dystans społeczny, a w kontakcie bezpośrednim środki ochronne umożliwiające zakrycie ust i nosa.

To nie jedyne atrakcje przygotowane przez ekipę GOK Nowa Wieś Lęborska dla amatorów chodzenia z kijami. Oprócz imprez w ramach Grand Prix, 22 sierpnia odbędzie się rywalizacja na Czarnej Trasie Nordic Walking – start w Łebieniu – „pn Eldorado” (14,3 km), zaś zakończenie sezonu kijkowego odbędzie się 5 grudnia w Obliwicach podczas wielkiej fety Mikołajkowego Nordic Walking.