• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

Nordic Walking z Mikołajem

„VI Mikołaj Nordic Walking 2018” – to impreza sportowa, która odbyła się w miniony weekend w Enklawie Ekologiczno-Historycznej w Obliwicach. Zmaganiom kijkarzy przyglądał się Wicestarosta Lęborski, Edmund Głombiewski, który po zakończeniu rywalizacji, wręczał nagrody i Certyfikaty Mikołaja.

Dla amatorów Nordic Walking jesienno-zimowa aura to nic nadzwyczajnego, dlatego też na starcie tej dorocznej imprezy pojawił się spory tłum chętnych do wspólnego sportowego spędzenia czasu. Do Obliwic zjechali nie tylko mieszkańcy powiatu lęborskiego, ale również licznych miejscowości z powiatów sąsiednich, np. ze Słupska, czy z Żukowa w powiecie kartuskim. Przyjemna i łatwa trasa licząca 7,7 km wiodła drogami gruntowymi i leśnym duktem, poprzez Garczegorze, okolice dawnej linii kolejowej do Choczewa i obszaru rekreacyjnego „Sahara”, na którym cyklicznie odbywają się pokazy zabytkowych pojazdów militarnych. Start i meta zostały zorganizowane w Stanicy Turystycznej na terenie Enklawy Ekologiczno-Historycznej w Obliwicach. Wymarsz poprzedziła profesjonalnie przeprowadzona rozgrzewka. – Jako organizatorzy, dbamy zawsze, żeby na uczestników po drodze czekały przeróżne atrakcje, oprócz oczywiście przepięknych widoków tej okolicy – mówi Krzysztof Pruszak, dyr. Gminnego Ośrodka Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej – Tym razem przygotowaliśmy na trasie poczęstunek w postaci gorącego kakao. Uczestniczący w imprezie Mikołaje częstowali ustawionych przy trasie kibiców słodkościami. Oczywiście dla wszystkich uczestników i gości, na mecie przygotowaliśmy poczęstunek z parowanych ziemniaków ze śledzikiem i ciast. Taka już jest tradycja tej imprezy.
Kto chciał, mógł spróbować polsko-szwedzkiego produktu turystycznego, przecierki jabłkowej z cynamonem.
Impreza miała charakter typowo rekreacyjny. Trwający blisko 1,5 godziny marsz odbywał się bowiem w ramach Światowego Dnia Marszu Bez Rywalizacji – „World Walking Day”. Na starcie marszu, każdy z uczestników, który zarejestrował swój udział przez portal „Chodzezkijami.pl” otrzymał czapkę Mikołaja. Z tej możliwości skorzystali  radni Powiatu Lęborskiego: Elżbieta Godderis i  Patryk Bianga.