• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

Nowa atrakcja w powiecie lęborskim

Dla dzieci najmłodszych i tych nieco starszych powstał oddany w sobotę (4.07) do użytku obiekt „Farma Alexa”. W uroczystym otwarciu farmerskich atrakcji uczestniczyła Alicja Zajączkowska, Starosta Lęborski.

„Farma Alexa” w oficjalnych materiałach reklamuje się jako sielska kraina powstała z dziecięcych marzeń i miejsce beztroskiej zabawy. I rzeczywiście, taki jest obiekt umiejscowiony przy drodze 214 w Charbrowie na trasie do Łeby. Najmłodszych na pewno przyciągnie zagroda z królikami, po której oprowadza oczywiście sam Królik Alex. W „Chomikowie” można sprawdzić jak czuje się chomik w swojej klatce. Bieganie w kołowrotku i zjazdy tubą, to część zabawy uwrażliwiająca na to, co odczuwać mogą zwierzęta. To element spełniający funkcję edukacyjno-poznawczą. Poza tym liczne labirynty, kombajn ze zjeżdżalnią, traktorki, stodoła, słowem wszystko, co wiąże się z farmerskim życiem, podane w przyjaznej i bezpiecznej formie. - To tutaj usłyszysz, jak rośnie marchewka – zachęca Królik Alex.

W otwarciu nowego przedsięwzięcia rozrywkowego, oprócz starosty, uczestniczyli: burmistrz Lęborka i wójt Gminy Wicko. Wraz z uruchomieniem „Farmy Alexa” obszar powiatu lęborskiego wzbogacił się o nową rozrywkową atrakcję, która uzupełni dotychczasową ofertę rozrywkową, oferowaną przez „Power Park”, „Łeba Labirynt”, „Łeba Park” z dinozaurami i fokarium „Sea Park”.