• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

Nowe boisko dla PCE

Ponad 450 tys. zł. warte są inwestycje, których realizacja rozpocznie się wkrótce przy Powiatowym Centrum Edukacyjnym. Nowoczesne boisko wielofunkcyjne wraz z Otwartą Strefą Aktywności, mają zostać uruchomione do końca października tego roku. Dziś podpisano w starostwie umowę z wykonawcą boiska.

„Budowa boiska sportowo-rekreacyjnego przy Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Lęborku” – to nazwa projektu inwestycyjnego, zgodnie z którym powstanie obiekt sportowy o powierzchni 1100 m2. W zakresie obiektu znajdzie się łącznie 5 boisk – 2 do piłki siatkowej, 2 do piłki koszykowej i jedno boisko do piłki ręcznej. Zainstalowane zostaną piłkochwyty, ławki oraz ułożone chodniki. Boiska zostaną wyposażone w nawierzchnię poliuretanową. Użytkownicy otrzymają do dyspozycji natryski, by móc odświeżyć się po fizycznej aktywności. W ramach własnego budżetu, Powiat dofinansuje inwestycję kwotą 205 tys. zł
- Z ogromną radością Powiat Lęborski dołożył środków na realizację tej inwestycji – mówi Alicja Zajączkowska, Starosta Lęborski – Zapewne byłoby problemem wyłożyć całą kwotę jednorazowo, ale 205 tys. znalazło się w zasięgu naszych bieżących możliwości. Ponadto jestem głęboko przekonana o słuszności i potrzebie tej inwestycji. Szkolna społeczność PCE przez zaangażowanie w projekt obywatelski udowodniła również jak bardzo na realizacji tego przedsięwzięcia jej zależy. Dla nas, jako samorządowców i organu prowadzącego tej szkoły, to też jest duża motywacja.
W wyniku przetargu nieograniczonego, wyłonionym wykonawcą została firma „Elsik” sp. z o.o. z Lniska koło Żukowa. Podpisanie umowy odbyło się dzisiaj pomiędzy reprezentującą Powiat Lęborski Alicją Zajączkowską, Starostą Lęborskim i Jarosławem Nowaczykiem, prezesem Zarządu firmy „Elsik”.
- O tę inwestycję zabiegaliśmy od wielu lat – mówi Artur Obolewski, dyrektor Powiatowego Centrum Edukacyjnego – Postanowiliśmy zgłosić projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego i dzięki zaangażowaniu lęborczan- przyjaciół naszej szkoły, którzy nasz projekt poparli oraz wsparciu Starostwa Powiatowego, które dołożyło drugie tyle pieniędzy, na ile opiewał projekt obywatelski, możemy przystąpić do realizacji – z docelową korzyścią dla uczniów PCE, ale także okolicznych mieszkańców, ponieważ obiekt będzie miał otwartą formułę i będzie dostępny nie tylko dla uczniów naszej szkoły.
Boiska uzupełni wyposażenie w ramach OSA, a dokładnie zgodne z projektem: „Program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) Edycja 2019”. Całkowita wartość inwestycji w tym przypadku to 53.440 zł, z czego niespełna połowę (25 tys.) wyłoży Ministerstwo Sportu i Turystyki. Warto dodać, że jest to maksymalna wartość dofinansowania dla podstawowego wariantu OSA. Strefa składać się będzie z 2 części: wyposażonej w 9 urządzeń do ćwiczeń siłowni plenerowej i strefy relaksu ze stołami do gier, ławkami i stojakami na rowery.
Jak nam powiedział dyr. A. Obolewski, obecna inwestycja będzie pierwszym etapem większej całości. Boiska byłoby dobrze uzupełnić o nowoczesną bieżnię lekkoatletyczną, ale na to zadanie w tym roku pieniędzy już nie wystarczy. Stąd też pracownicy i uczniowie PCE ponownie postanowili wziąć sprawy w swoje ręce, po raz drugi występując z projektem w tegorocznym już Budżecie Obywatelskim. Zdaniem dyrektora PCE, kompletny obiekt, funkcjonujący w przestrzeni publicznej ulicy Pionierów, byłby świetnym elementem aktywizującym okolicznych mieszkańców utalentowanych sportowo, ułatwiając im pracę nad wynikami sportowego wyczynu.