• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

Noworoczne spotkanie PZERiI

Przełom roku to czas noworoczno-świątecznych spotkań obfitujących w życzenia. Opłatkowo-noworoczne spotkanie zorganizował Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów. Uczestniczył w nim Edmund Głombiewski, Wicestarosta Lęborski.

- Spotykamy się możliwie często, szczególnie w okresie świątecznym – mówi Andrzej Kaczorowski, Prezes lęborskiego oddziału PZERiI – To nie tylko okazja do grupowej integracji w miłej atmosferze, ale również możliwość porozmawiania w mniej formalnej atmosferze o sprawach istotnych dla związku.
Na terenie powiatu PZERiI liczy około 1500 osób, z czego zwykle około 200 uczestniczy systematycznie w odbywających się w Lęborku spotkaniach. – Wszystkim państwu życzę dobrego nowego roku, żeby spełniły się państwa marzenia. Przede wszystkim jednak życzę zdrowia – spuentował swoje wystąpienie prezes Kaczorowski.
- Problemy środowisk senioralnych są bliskie władzom powiatu. Wspólnie z Zarządem Powiatu, przy aprobacie Rady Powiatu Lęborskiego, czynimy wszelkie możliwe starania, by powiat lęborski był miejscem przyjaznym zarówno dla mieszkających tu seniorów, jak i osób odwiedzających nasze tereny – mówił Edmund Głombiewski, Wicestarosta Lęborski – Życzę państwu optymizmu i niespożytych pokładów pozytywnej energii, która nowy rok uczyni lepszym od minionego.
Do życzeń dołączył się Witold Namyślak, Burmistrz Lęborka i Jarosław Litwin, Przewodniczący Rady Miejskiej Lęborka. Oprócz życzeń, wicestarosta przekazał uczestnikom słodki poczęstunek. Część artystyczną wypełniły występy dzieci z Przedszkola nr 6 w Lęborku. Jak powiedziała Danuta Rybińska, nauczycielka przedszkola, opiekująca się młodymi artystami, spotkania z seniorami to już stały element pracy wychowawczej w przedszkolu, wzmacniający więzi międzypokoleniowe i uczący szacunku dla osób starszych. Tym razem dzieci zaprezentowały nietypowy program jasełkowy, w którym oprócz tradycyjnych postaci biblijnych, pojawili się bohaterowie popularnych bajek i baśni. Atrakcyjna forma przedstawienia wprowadziła zebranych w doskonały nastrój, który towarzyszył wszystkim do późnych godzin noworocznej zabawy.