• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

„Powiat Lęborski – z nami zdrowo i sportowo” - finał 2019

Osiemnastu rekordzistów w liczbie gromadzonych kilometrów otrzymało w niedzielę wyróżnienia i pamiątkowe statuetki na zakończenie II edycji akcji „Powiat Lęborski – z nami zdrowo i sportowo” w ramach rywalizacji Endomondo, zorganizowanej przez Powiat Lęborski. Osoba wytypowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie otrzymała wózek inwalidzki ufundowany przez Partnera Akcji – Farm Frites Poland S.A.

Przypomnijmy, że rywalizacja „Powiat Lęborski – z nami zdrowo i sportowo” trwała od 8 lutego br. do 31 lipca.  Biegacze, rowerzyści, chodziarze i amatorzy Nordic Walking wspólnie zbierali kilometry, by osiągnąć wspólnie wynik 150 tys. km. Akcja zakończyła się spektakularnym sukcesem, ponieważ uczestnicy nie tylko osiągnęli zakładany limit kilometrów, ale wielokrotnie go przekroczyli, przemierzając razem 410 tys. 884 km. – To wielki sukces wszystkich państwa, uczestniczących w rywalizacji i szczerze państwu gratuluję – mówiła Alicja Zajączkowska, Starosta Lęborski – Mam nadzieję, że co najmniej równie licznie przyłączycie się państwo do przyszłorocznej edycji naszej wspólnej sportowej zabawy.

Sukces akcji zawdzięczamy 295 osobom, które biorąc udział w sportowej aktywności w ramach rywalizacji, spaliły łącznie 20 mln kalorii. Biegacze, chodziarze i kolarze przemierzali trasy przeróżnych regionów Polski, ale nie tylko. Kolarze nakręcali kilometry w Hiszpanii i w Niemczech. Wszystkich łączył wspólny mianownik – są mieszkańcami powiatu lęborskiego działającymi wspólnie dla osiągnięcia zamierzonego celu.

W poszczególnych kategoriach najlepszymi okazali się:
(zgodnie z regulaminem akcji, publikujemy loginy zwycięzców)

Jazda na rowerze – kobiety:

 1. Agnieszka Pieper - Klub Kolarski LEW Lębork
 2. Kasia Zając
 3. minimalpkaa

 

Jazda na rowerze – mężczyźni:

 1. tomek202080@wp.pl
 2. SYLWESTER
 3. Marek Bibliw - Klub Kolarski LEW Lębork

 

Bieganie – kobiety:

 1. Wiktoria Naczk
 2. Eliza Boyke
 3. myszkal

 

Bieganie – mężczyźni:

 1. LEONARD NACZK
 2. Jarek H.
 3. Artur Nowicki


Chodzenie – kobiety:

 1. Anna Elżbieta Szymanowska
 2. ivel@op.pl
 3. Teresa Rybaczek

 

Chodzenie – mężczyźni:

     1. Robert Kujawski
     2. Paweł Szymon Jędrzej
     3. Adrian Wenta

To grupa najaktywniejszych, którzy otrzymali statuetki i nagrody z rąk Starosty Lęborskiego – Alicji Zajączkowskiej, Wicestarosty Lęborskiego  – Edmunda Głombiewskiego i przedstawiciela Farm Frites Poland S.A. -  Katarzyny Majchrzak. Faktycznie jednak, zwycięzcami rywalizacji jest każda z 295 osób biorących udział w rywalizacji, ponieważ inwestycja we własne zdrowie jest cenniejsza od wszelkich możliwych pucharów czy nagród.
Za okazaną współpracę, z wyrazami szacunku i podziękowaniami za partnerskie wsparcie oraz wrażliwość na ludzkie potrzeby, obchodzące jubileusz 25-lecia Farm Frites Poland S.A. otrzymało pamiątkowy grawerton.