• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

„Powiat Lęborski – z nami zdrowo i sportowo” – wielki finał

Zakończyła się III edycja rywalizacji „Powiat Lęborski – z nami zdrowo i sportowo”. Osiemnastu najaktywniejszym uczestnikom wyróżnienia wręczyli: Alicja Zajączkowska – Starosta Lęborski, Edmund Głombiewski – Wicestarosta Lęborski i Jarosław Karolik – Dyrektor Fabryki Farm Frites Poland SA – partner projektu.

Od 7 lutego do 31 lipca br. 267 uczestników rywalizacji gromadziło kilometry, by zrealizować cel akcji – ten charytatywny, polegający na przekazaniu osobie potrzebującej, ufundowanego przez Partnera Akcji, sprzętu rehabilitacyjnego, cel prozdrowotny – wspólne budowanie kondycji i odporności, co w czasach pandemii jest szczególnie ważne, a także cel społeczno-integracyjny – wspólnego uprawiania sportowych aktywności w atmosferze zdrowej rywalizacji. Celem było pokonanie wspólnie 150 tys. km – chodząc, biegając, jeżdżąc na rowerze. Śmiało można mówić o spektakularnym sukcesie, ponieważ osiągnięty wynik to aż 415 tys. 259 km. i to pomimo czasowego zamrożenia rywalizacji w okresie maksymalnych obostrzeń i wstrzymania gospodarczego i społecznego. Uczestnicy akcji zbierali kilometry nie tylko w Polsce, ale również w Hiszpanii, Niemczech i we Francji. Łączyło ich to, że są mieszkańcami powiatu lęborskiego. Gratulujemy wyników i zamieszczamy listę najaktywniejszych w poszczególnych kategoriach:

„Jazda na rowerze – kobiety”:

 1. Agnieszka Pieper
 2. Anna Krawczak
 3. Klaudia Kamionka

„Jazda na rowerze – mężczyźni”:

 1. Władysław Ufniak
 2. Tomasz Ufniak
 3. Arkadiusz Petka

„Bieganie – kobiety”:

 1. Wiktoria Naczk
 2. Eliza Boyke
 3. Anna Springman

„Bieganie – mężczyźni”:

 1. Ireneusz Heyka
 2. Michał Bojanowski
 3. Wojciech Jabłonowski

„Chodzenie – kobiety”:

 1. Anna Szymanowska
 2. Ewa Głombiewska,
 3. Beata Sibik

„Chodzenie – mężczyźni”:

 1. Eugeniusz Szymanowski
 2. Łukasz Aleszczyk
 3. Leonard Naczk

Po uroczystym wręczeniu statuetek i upominków, odbyło się symboliczne przekazanie ufundowanego sprzętu medycznego – specjalistycznego podnośnika i ssaka medycznego. W imieniu obdarowanych, którym stan zdrowia nie pozwolił stawić się osobiście na uroczystości list potwierdzający przekazanie sprzętu przyjęła z rąk przedstawiciela Farm Frites Poland SA, Bogusława Lis-Zielińska – Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. – Wyróżniliśmy dzisiaj osiemnastu najaktywniejszych, ale wszyscy państwo jesteście zwycięzcami – mówiła Alicja Zajączkowska, Starosta Lęborski – Wszyscy zasługujecie na uznanie za chęć pomocy, za zdrową sportową rywalizację, za umiejętność zespołowego działania w szczytnym celu. Mam nadzieję, że w przyszłej edycji akcji spotkamy się w tym i w jeszcze większym składzie sympatyków sportowej aktywności.

Starosta złożyła również podziękowania przedstawicielowi Partnera akcji – za partnerskie wsparcie, za okazaną wolę współpracy, za to wszystko, co wpisuje się w misję społeczną i ekologiczną Farm Frites Poland SA, za którą firma otrzymała niedawno Nagrodę Gospodarczą Forum Wizja Rozwoju w kategorii „społeczna odpowiedzialność biznesu”.

Finał III edycji rywalizacji „Powiat Lęborski – z nami zdrowo i sportowo” uświetniły występy artystyczne młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku. Młodzi artyści zaprezentowali efektowne pokazy taneczne przygotowane pod kierunkiem nauczycieli MDK: Sandry Mazur i Roberta Apanowicza.