• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

Powiatowa Rada Sportu w nowym składzie

Alicja Zajączkowska, Starosta Lęborski, zwołała pierwsze w tej kadencji samorządu posiedzenie Powiatowej Rady Sportu. Głównym celem było powołanie Rady w nowym składzie osobowym.

Od teraz Rada będzie funkcjonowała w składzie: Marian Borek, Adam Nowak, Witold Krużycki, Jacek Wityk, Jakub Krawczyk, Monika Pawłowska, Magdalena Bojarczuk, Andrzej Linsztedt, Krystian Kuczyński, Bartosz Polak, Joanna Bieniek, Waldemar Juszczak, Andrzej Czubaty, Jarosław Pruski i Karolina Sawicz.
Wśród zadań tego 15-osobowego gremium znajduje się m.in. inicjowanie i opiniowanie zadań z zakresu kultury fizycznej. Członkowie Rady mogą zgłaszać wnioski o nagrody i wyróżnienia Starosty Lęborskiego dla zawodników, trenerów i działaczy sportowych za uzyskiwanie wysokich wyników sportowych, osiąganych we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym. Rada współpracuje z Komisją Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Lęborskiego. Celem tej współpracy jest wypracowywanie nowych form i metod rozwoju kultury fizycznej na terenie powiatu lęborskiego. Współorganizowanie imprez sportowych i rekreacyjnych to również jedno z zadań Rady. Należy do nich również wspieranie inicjatyw społecznych w zakresie sportu i rekreacji ruchowej.
Radzie przewodniczy wieloletni działacz sportowy i długoletni dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku, Marian Borek.