Powiatowe święto szkolnego sportu

Utworzono: 20-06-2024

Najlepsi młodzieżowi sportowcy powiatu lęborskiego zostali nagrodzeni i wyróżnieni podczas 24 Gali Sportu Szkolnego, podsumowującego sportowe współzawodnictwo dzieci i młodzieży w sezonie 2023/2024. Podsumowanie dotyczyło wyników osiągniętych podczas LII Igrzysk Dzieci, XXV Igrzysk Młodzieży Szkolnej, XXIV Licealiady oraz Olimpiad Specjalnych w roku szkolnym 2023/2024.

W auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych młodych mistrzów sportu witali samorządowcy i dyrektorzy szkół. Obecni byli: Starosta Lęborski Tomasz Litwin, wicestarosta Adrian Wenta, członek Zarządu Powiatu Edyta Krefta, sekretarz miasta Marian Kurzydło, przewodniczący Powiatowej Rady Sportu Marian Borek wójt Gminy Cewice Jerzy Bańka i zastępca przewodniczącego Rady Gminy Nowa Wieś Lęborska Marek Baranowski

- Ogromnie się cieszę, że tylu wspaniałych sportowców z terenu powiatu lęborskiego osiąga tak wysokie wyniki – mówił inaugurując Galę Starosta Lęborski Tomasz Litwin – Serdecznie wam gratuluję osiągnięć i mam nadzieję, że w przyszłości będziecie osiągać sukcesy jeszcze większego formatu, na arenach krajowych i zagranicznych.

Do największych sukcesów należą mistrzostwo Polski w siatkarskich czwórkach uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lęborku, zajęcie 1 miejsce w Wojewódzkiej Lidze Lekkoatletycznej przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej, III miejsce w siatkówce chłopców czy I miejsce w siatkówce plażowej chłopców z Zespołu Szkół w Cewicach.

O sportowych sukcesach młodzieży mówił prowadzący Galę Krystian Kuczyński z Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych lęborskiego starostwa, a jednocześnie Powiatowy Koordynator Sportu Szkolnego.

 

Szczegóły dokonań młodzieżowych sportowców zamieszczamy w załączniku, w prezentacji przygotowanej przez Powiatowego Koordynatora Sportu Szkolnego.