• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

Procedury opanowane

Sprawdzenie znajomości procedur ewakuacyjnych było przedmiotem ćwiczeń, które odbyły się w poniedziałek (25 listopada) w lęborskim starostwie. Na dziedziniec przed urzędem ewakuowano wszystkich pracowników i klientów.

„Prowadzenie ewakuacji I stopnia ludności z rejonu zagrożenia dla życia i zdrowia” – to temat ćwiczeń, w którym uczestniczyli pracownicy starostwa. Ćwiczenia są elementem stałego procesu doskonalenia znajomości instrukcji przeciwpożarowej i zasad ewakuacji. To również okazja do weryfikacji procedur i zasad obowiązujących w starostwie, by zapewnić jak najkrótszy czas ewakuacji i zapewnić maksymalne bezpieczeństwo klientom i pracownikom urzędu - Uczestniczący w ćwiczeniach pracownicy starostwa wykazali się dobrą znajomością instrukcji przeciwpożarowej – podsumował koordynujący ćwiczenia Roman Wypasek, kierownik Referatu Bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego w Lęborku – Podobnie we właściwy sposób został poinformowany dyżurny stanowiska kierowania Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej, co też należy podkreślić, jako pożądane, właściwe i zgodne z zasadami zachowanie.
Akcje weryfikujące znajomość procedur ratowniczo-ewakuacyjnych odbywają się cyklicznie, służąc wyrobieniu nawyków, które zapobiegną panice w przypadku ewentualnego realnego zagrożenia.