• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

Ruszamy zbierać kilometry po raz trzeci

Akcja „Powiat Lęborski – z nami zdrowo i sportowo” – po raz trzeci wystartowała. Inauguracja zdrowotno-charytatywnej rywalizacji odbyła się w Starostwie Powiatowym w Lęborku w miniony piątek (7 lutego).

Oficjalnego otwarcia dokonali: Alicja Zajączkowska, Starosta Lęborski; Edmund Głombiewski, Wicestarosta Lęborski; Katarzyna Majchrzak, przedstawicielka Partnera Akcji – Firmy Farm Frites Poland S.A. i Bogusława Lis-Zielińska, Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. – Mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się co najmniej powtórzyć ubiegłoroczny sukces akcji – mówiła Alicja ZajączkowskaChodzi przecież o to, by zrobić coś dobrego dla własnego zdrowia, dobrego samopoczucia i sprawić radość niepełnosprawnej osobie, która otrzyma od Partnera Akcji sprzęt rehabilitacyjny ułatwiający codzienne funkcjonowanie. Życzę państwu wytrwałości i doskonałej sportowej zabawy.
W ciągu dwóch minionych sezonów uczestnicy wspólnie pokonali prawie 847 tys. km chodząc, biegając i jeżdżąc, nie tylko po drogach powiatu lęborskiego czy pomorskiego regionu. Kilometry były zbierane w całej Polsce i poza jej granicami, m.in. w Calpe Hiszpanii. Przez dwie edycje imprezy włączyło się do sportowej rywalizacji 735 osób, z których wiele powiatową akcję wpisało na stałe w swój kalendarz sportowych imprez. To wspólny sukces amatorów sportu zrzeszonych w klubach i „wolnych strzelców”, którzy aktywność sportową traktują jako rekreację i miłe spędzenie wolnego czasu. – Nie wyobrażam sobie, żeby nas mogło tu dziś zabraknąć. Wspieraliśmy tę akcję od samego początku i cieszę się, że ma ona swoje cykliczne kontynuacje – mówiła Katarzyna Majchrzak z Farm Frites Poland S.A. – Sportowa rekreacja bliska jest wielu naszym pracownikom, dlatego też takie inicjatywy chętnie wspieramy. Przede wszystkim jednak możemy wspólnie zrobić cos dobrego dla osób potrzebujących. To motywuje i zachęca do zaangażowania.
Celem tegorocznej edycji jest wspólne zebranie 150 tys. km w okresie od 7 lutego do 31 lipca. Wówczas Partner Akcji ufunduje osobie niepełnosprawnej wskazanej przez PCPR, podnośnik transportowy i ssak medyczny. Chętni do przyłączenia się do wspólnej sportowej zabawy powinni zainstalować na swoich urządzeniach mobilnych aplikację Endomondo, zapoznać się z regulaminem akcji umieszczonym na stronie www.powiat-lebork.com pod bannerem „Powiat Lęborski – Z nami zdrowo i sportowo”, zgłosić swój udział na formularzu na stronie i przystąpić do rywalizacji w aplikacji. Powiat Lęborski nagrodzi najaktywniejszych mieszkańców powiatu (wymagane jest zameldowanie w powiecie lęborskim) w kategorii kobiet i mężczyzn: w chodzie, bieganiu i jeździe na rowerze. Inauguracja sportowej rywalizacji, która ze swej natury zakłada przemieszczanie się, nierzadko po drogach publicznych, nie mogła się obyć bez przypomnienia zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. O tym mówił asp. Arkadiusz Loda, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lęborku. Uroczysty finał z wręczeniem nagród odbędzie się podczas Festynu na Zakończenie Lata, 29 sierpnia.