• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

Spektakularny sukces lęborskich karateków

Starosta Lęborski, Alicja Zajączkowska i Wicestarosta Lęborski, Edmund Głombiewski, spotkali się z uczestnikami Mistrzostw Polski w karate WKF Polskiej Unii Karate. Zawodniczki Klubu Karate Shotokan w Lęborku przywiozły z zawodów mistrzowskie i wicemistrzowskie medale.

Aleksandra Klimik i Natasza Olkowska reprezentowały powiat lęborski podczas Mistrzostw Polski Polskiej Unii Karate Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate WKF, które odbyły się w Środzie Wielkopolskiej. Zawody współorganizowali: Klub Karate Do Shotokan w Środzie Wlkp., Polska Unia Karate i Wielkopolski Okręgowy Związek Karate Olimpijskiego. Mistrzostwa w Środzie są turniejem rankingowym i kwalifikacyjnym Polskiej Unii Karate na oficjalne mistrzostwa World Karate Federation, Mistrzostwa Świata Karate WKF U21 - Santiago - Chile 2019, Mistrzostwa Europy Karate WKF U21 – Budapeszt -  Węgry2020, Mistrzostwa Europy Karate WKF Seniorów - Baku - Azerbejdżan 2020 i Mistrzostwa Świata Karate WKF Seniorów - Baku - Dubaj - Zjednoczone Emiraty Arabskie 2020. O palmę pierwszeństwa walczyli zawodnicy z całej Polski. Natasza wygrała wszystkie turniejowe walki zdobywając złoto w kumite indywidualnym U21 w kategorii młodzieżowców +68 kg. Ola wywalczyła srebro, przegrywając jedynie walkę finałową w kategorii juniorów młodszych -47 kg. Z kolejnych zawodów zamierza jednak wrócić ze złotym medalem. – Karate to nie tylko sprawność fizyczna, ten typowo sportowy, widowiskowy dla publiczności aspekt – powiedziała nam Aleksandra Klimik – To również umiejętność radzenia sobie z emocjami, świetna szkoła samodyscypliny, samodzielności i pracy nad doskonaleniem umiejętności.
Z sukcesów swoich podopiecznych zadowolony jest trener Piotr Pobłocki. – Dziewczyny są świetnie przygotowane i potwierdziły fakt, że znajdują się w ścisłej czołówce zawodniczek w Polsce w swoich kategoriach – mówi Piotr PobłockiPewien jestem, że dzięki nim o lęborskim karate będzie jeszcze wielokrotnie głośno zarówno w kraju jak i za granicą oraz tego, że kibicom tej dyscypliny sportu dostarczą wielu pozytywnych emocji.
Nataszy i Oli gratulujemy sukcesów i czekamy na kolejne, a okazja do ich osiągnięcia nadarzy się już wkrótce, bo 11-13 października, podczas Polish Open w Karate WKF w Bielsku-Białej. Swój udział w tych największych zawodach w Europie zapowiedziały bardzo silne reprezentacje, z najlepszymi karatekami z całego globu, medalistami Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. To doskonały sprawdzian dla juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w październiku w Chile oraz seniorów, którzy zawalczą o kwalifikacje olimpijskie. Również młodsi zawodnicy będą mieli szansę na sprawdzenie swoich umiejętności z najlepszymi zawodnikami na świecie.