• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

Sportowcy u starosty

Alicja Zajączkowska, Starosta Lęborski, spotkała się w piątek (07.06) z trójką najlepszych sportowców z Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Lęborku.

Magdalena Szymańska – to największa kolekcjonerka sportowych osiągnięć. Na swoim koncie ma: II miejsce w Mistrzostwach Polski „Sprawni Razem” w pływaniu 50 m stylem dowolnym, stylem grzbietowym, w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym, które odbyły się w kwietniu tego roku w Krakowie. Zdobyła również I miejsce w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego „Sprawni Razem” w tenisie stołowym w Słupsku, w lutym tego roku, a także VIII miejsce w Mistrzostwach Polski „Sprawni Razem” w tenisie stołowym w Gdańsku, w marcu br.
Trzy tytuły na koncie posiada Oliwia Jackowska, która zdobyła II miejsce w Mistrzostwach Polski „Sprawni Razem” w pływaniu na dystansie 25 m stylem dowolnym, w pływackiej sztafecie 4x50 m i VI miejsce w pływaniu na 50 m stylem grzbietowym. Wszystkie wymienione sukcesy osiągnęła w trakcie jednej tylko sportowej imprezy w Krakowie, w kwietniu tego roku.
Kolejne pływackie laury dla Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wywalczył Damian Abczyński. Zdobył IV miejsce w pływaniu stylem dowolnym i V miejsce w pływaniu stylem grzbietowym na dystansie 25 m.
Opiekunem młodych sportowców jest nauczyciel SOS-W, Leszek Leciejewski. Gratulacjom od starosty towarzyszyły upominki. Wraz ze sportowcami, w spotkaniu ze starostą uczestniczyła Danuta Rybak, dyrektor Szkolnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lęborku.