• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

„Sprawni-Razem” – Lębork 2019

Dziewięć drużyn z terenu województwa pomorskiego walczyło na Stadionie Miejskim w Lęborku w biegach przełajowych. Mistrzostwa Województwa Pomorskiego mają rangę eliminacji do Mistrzostw Polski. Patronat honorowy nad zawodami sprawowała Alicja Zajączkowska, Starosta Lęborski i Witold Namyślak, Burmistrz Lęborka.

- To nie tylko sportowa rywalizacja, ale również okazja do integracji młodych sportowców – mówi Leszek Leciejewski, nauczyciel wychowania fizycznego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lęborku i organizator zawodów – W naszej młodzieży jest ogromny potencjał i wola sportowej walki. Udowadniali to podczas poprzednich edycji mistrzostw, tocząc niezwykle zacięte boje o najwyższe miejsca na podium.
Z definicji biegów przełajowych, odbywają się one w zróżnicowanym terenie, tak więc i tym razem zawodnicy biegali po trasie na terenach wokół Stadionu Miejskiego w Lęborku, a nie po bieżni tego obiektu. W zawodach uczestniczyło 57 uczniów z 9 drużyn szkół, UKS i ośrodków specjalnych z województwa pomorskiego reprezentowane przez drużyny z  Czerska, Lęborka, Słupska, Barcic i Gdańska. Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Jesiennych Biegach Przełajowych Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem” wyłonić miały najlepszych biegaczy, którzy będą reprezentowali województwo pomorskie na ogólnopolskich zawodach w biegach przełajowych ZSS „Sprawni-Razem” w Warszawie.
W imieniu patronów honorowych imprezy, nagrody najlepszym wręczali: Krzysztof Król, sekretarz Powiatu Lęborskiego i Marian Kurzydło, sekretarz Miasta Lęborka. Zwycięzcy otrzymali puchary i upominki. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

Klasyfikacja drużynowa wg kolejności miejsc:
1. Czersk
2. Barcice
3. Lębork
4. Gdańsk Nr 2
5. Gdańsk Nr 1
6. Słupsk
7. Gdańsk Nr 26
8. UKS Start – Lębork
9. UKS Fenix- Gdańsk

Klasyfikacja indywidualna:

Dziewczęta młodsze:
1.  Emilia Pestka (Czersk)
2.  Patrycja Babińska (Czersk)
3.  Julia Kikhia (Lębork)

Dziewczęta starsze:
1. Aleksandra Kuch (Lębork)
2. Paulina Szady (Lębork)
3. Magdalena Szymańska (Lębork)

Chłopcy młodsi:
1. Paweł Pielecki (Barcice)
2. Dawid Paliński (Barcice)
3. Dominik Rytlewski (Czersk)

Chłopcy starsi:
1. Mateusz Rekowski (Czersk)
2. Jan Janikowski (Czersk)
3. Michał Nieżorawski (ZZS Nr2 Gdańsk)