„Sprawni Razem” – Lębork 2022

Utworzono: 21-09-2022

Siedem drużyn rywalizowało w Lęborku w ramach Mistrzostw Województwa Pomorskiego „Sprawni Razem” w biegach przełajowych. To już siódma edycja tej sportowej rywalizacji, odbywająca się w Lęborku. Z młodymi sportowcami spotkał się Wicestarosta Lęborski – Edmund Głombiewski.

- To jest bardzo dobry wstęp do tego, żeby w przyszłości rozwijać swoje talenty sportowe i odnosić znaczące, a być może nawet i olimpijskie sukcesy – mówił wicestarosta E. Głombiewski podczas ceremonii wręczania pucharów zwycięzcom.
W tegorocznej edycji wojewódzkich przełajów, rozgrywanych pod wspólnym patronatem Starosty Lęborskiego i Burmistrza Miasta Lęborka, wystartowało siedem ekip, liczących łącznie 50 zawodników. Drużyny przyjechały z Turska, Barcic, Czerska, dwa zespoły z Gdańska i dwie drużyny reprezentujące Lębork. – Z uczestnikami, którzy wygrali dzisiejszą rywalizację za kilka dni jedziemy na Mistrzostwa Polski do Łosic – mówi Leszek Leciejewski, współorganizator imprezy i nauczyciel wychowania fizycznego w lęborskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym – Każdy będzie mógł się sprawdzić w rywalizacji z zawodnikami z innych rejonów kraju.
Jak dodał trener, każdy sportowy talent jest warty docenienia i każdemu należy stworzyć szanse rozwoju na miarę sukcesów w mistrzostwach Polski, a być może i na miarę sukcesów w paraolimpiadzie.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, ponieważ już sam start i podjęcie sportowej rywalizacji, są dużym sukcesem, a zwycięzcom zawodów w Lęborku, życzymy powodzenia w Mistrzostwach Polski.