SPS ZOZ Lębork grał w 29. Finale WOŚP

Utworzono: 11-02-2021

Na nowych zasadach, uwzględniających pandemiczne obostrzenia szpital w Lęborku włączył się w akcję zbiórki pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

29. Finał WOŚP odbył się 31 stycznia br. Przewodnim hasłem tegorocznej zbiórki był „Finał z głową”. Fundusze zebrane przez Fundację przeznaczone będą na zakup sprzętu medycznego, przeznaczonego do realizowania nowoczesnych świadczeń zdrowotnych z zakresu laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Dzięki hojności Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy SPS ZOZ w Lęborku w latach 1995-2019 wzbogacił się o  sprzęt medyczny oraz wyposażenie sal chorych szpitala, służące obecnie pacjentom Oddziału Pediatrycznego, Oddziału Neonatologicznego oraz Oddziału Geriatrycznego. Także ubiegłoroczna pomoc Orkiestry, polegająca na wielokrotnym dostarczaniu środków ochrony osobistej była dla lęborskiego szpitala nieoceniona w trudnej pandemicznej sytuacji.

Wdzięczny Fundacji za systematycznie przekazywane wsparcie SPS ZOZ od wielu lat aktywnie angażuje się zbiórkę pieniędzy na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pielęgniarki i Położne co roku kwestują podczas  Finału WOŚP. Także w tym roku  szpital przyłączył się do akcji. Tym razem, ze względu na panującą sytuację, nie odbyła się finałowa impreza integracyjna w Miejskiej Hali Sportowej oraz na Placu Pokoju, dlatego tym roku wybrana została inna forma czynnego wsparcia Fundacji. W Sekretariacie Dyrekcji stanęła skarbonka, do której można było wrzucać dobrowolne datki. W ten sposób udało się zebrać kwotę 1 175,41 zł, którą SPS ZOZ zasilił ogólnopolską zbiórkę.