Starosta przyjął mistrzów

Utworzono: 10-06-2024

O sportowym wyczynie, granicach możliwości i planach na najbliższe tygodnie starostowie lęborscy rozmawiali z ekipą młodych siatkarzy pod wodzą trenera Marcina Dawidowskiego, którzy zaledwie kilka dni temu zdobyli prestiżowe mistrzostwo Polski w minisiatkówce chłopców.

Siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 1 pojawili się na spotkaniu w komplecie – cała dwunastka i trener. Sukcesu, jaki osiągnęli w Głuchołazach gratulowali Tomasz Litwin Starosta Lęborski i wicestarosta Adrian Wenta. Lęborczanie pokonali sklasyfikowaną na drugiej pozycji ekipę z SP nr 3 w Nysie oraz zdobywców brązu – reprezentację SP nr 33 w Rzeszowie. Zanim nastąpił ogólnopolski sukces, podopieczni trenera Marcina Dawidowskiego zwyciężyli w etapie powiatowym i wojewódzkim tej imprezy. A to nie jest takie wcale proste, jak podkreślał trener, bo już zdobycie mistrzostwa województwa jest nie lada wyczynem, a sukces w postaci najlepszej drużyny w Polsce zdarzył się po raz pierwszy. Były drobne upominki i uścisk dłoni z życzeniami kolejnych sukcesów.
Skład mistrzowskiej drużyny jest następujący: Michał Dawidowski, Maciej Winiarski, Szymon Zimnowoda, Dawid Burghardt, Adam Kwaśniak, Hubert Mydlach, Oskar Myszkowski, Jakub Lisakowski, Maksymilian Kozłowski, Jan Fiedoruk, Aleksander Mielewczyk i Tomasz Beta.