Starostowie w roli „Mikołajów”

Utworzono: 06-12-2022

Mięciutkie „Przyjazne koty” – dziecięce przytulanki Powiat Lęborski przekazał małym pacjentom dziecięcych oddziałów lęborskiego szpitala. W rolę „Mikołajów” wcielili się: Alicja Zajączkowska – Starosta Lęborski i wicestarosta Edmund Głombiewski.

By zadbać o maksymalne bezpieczeństwo najmłodszych pacjentów szpitala, starostowie postanowili przekazać prezenty na ręce dyrekcji SPS ZOZ, bo chociaż powoli w pamięci zacierają się wspomnienia pandemicznych obostrzeń, to odpowiednie procedury bezpieczeństwa obowiązują w placówkach medycznych.
„Przyjazne koty” – mięciutkie przytulanki dziecięce w imieniu małych pacjentów odebrali: Marta Frankowska – dyrektor SPS ZOZ, Adam Hoffmann – zastępca dyrektora ds. finansowych oraz Artur Barna – naczelny lekarz lęborskiego szpitala.
W szpitalnych oddziałach dzieci przebywają z różnych powodów, jednak każdy z nich stanowi rozłąkę z najbliższymi. Mikołajkowe upominki mają te chwile rozłąki nieco osłodzić, złagodzić stres i poprawić humor, co na pewno nie będzie bez znaczenia dla ogólnego terapeutycznego efektu pobytu w szpitalu. Mikołajkowe odwiedziny starostów w szpitalu u najmłodszych mają już swoją wieloletnią tradycję. Co roku chodzi oczywiście o jedno – o uśmiech dziecka.