• Powiat Lęborski
  Powiat Lęborski

  Położenie, Historia, Organizacje pozarządowe...

 • Starostwo Powiatowe w Lęborku
  Starostwo Powiatowe w Lęborku

  ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

 • Starostwo
  Starostwo

Stypendia Starosty w kolejnych szkołach

Uczniowie kolejnych szkół ponadpodstawowych, osiągający najwyższe wyniki w nauce, otrzymali stypendia z rąk Alicji Zajączkowskiej, Starosty Lęborskiego. W tym roku nie odbywa się tradycyjne spotkanie stypendystów w Starostwie w związku z zagrożeniem Covid-19.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2, które jako kolejne odwiedziła starosta, stypendyści doczekali się nawet, umieszczonej w pokoju nauczycielskim, tablicy gratulacyjnej. W kameralnym gronie, w obecności przedstawicieli samorządu uczniowskiego starosta przekazała dokumenty potwierdzające przyznanie stypendiów na ręce dyrekcji szkoły, która na oddzielnym spotkaniu z uczniami przekazała je wyróżnionym. Podobnie miła uroczystość odbyła się w Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych. Podczas wszystkich spotkań w szkołach, oprócz gratulacji dla stypendystów, starosta przypominała o społecznych obowiązkach, wynikających z sytuacji pandemicznego zagrożenia i zasadach dbania o bezpieczeństwo własne i innych.

W szkołach, które odwiedziła starosta, stypendia otrzymali:
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2:

Laura Barzowska, Magdalena Biernacka, Wiktoria Bojke, Jakub Bożejewicz, Gracjan Budzeń, Patrycja Gawryś, Alicja Janczak, Cezary Kaliciński, Kamil Klasa, Małgorzata Klawikowska, Aleksandra Kozdrowska, Wiktoria Krawczak, Malwina Król, Dagmara Krzyżanowska, Roksana Kuźmicz, Karolina Lewandowska, Szymon Mazurek, Maksymilian Milanowski, Natalia Muszyńska, Roksana Pilarska, Magdalena Rakoczy, Alicja Sikora, Jagoda Siuta, Wiktoria Smentoch, Agnieszka Szymikowska, Amelia Wenta, Amelia Wojda, Jakub Zajkowski.
Zespół Szkół Mechaniczno – Informatycznych:
Adrian Jasek, Przemysław Jędrzejczyk, Cezary Kochański, Rafał Półczyński, Miłosz Wenta.