Świąteczny klimat w starostwie

Utworzono: 06-12-2022

Choinkowe stroiki i wiele innych świątecznych elementów wystroju można było nabyć we wtorek (6.12) w starostwie. To powrót tradycji świątecznych kiermaszów w starostwie po pandemicznej przerwie. To nie jedyny świąteczny akcent tego dnia w urzędzie.

Krótko, bo tylko przez kilka godzin w czasie pracy urzędu dostępne były dla wszystkich chętnych elementy świątecznego wystroju przygotowane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Jesteśmy Razem” w Lęborku. Niezwykle bogata oferta i przemiła obsługa – to to, czego można było doświadczyć na sezonowym stoisku WTZ. Ceny – jak na współczesne inflacyjne czasy – bardzo rozsądne, stąd też spore zainteresowanie nie tylko wśród pracowników starostwa, ale i wśród okolicznych mieszkańców, którzy skorzystali z zaproszenia na kiermasz umieszczonego w mediach społecznościowych Powiatu Lęborskiego.
To nie jedyny świąteczny akcent tego dnia w starostwie. Urzędników zaskoczył… zmotoryzowany Mikołaj. Zupełnie niespodziewanie, tuż po godz. 13, Mikołaj złożył niezapowiedzianą wizytę staroście i przespacerował się po wydziałach wręczając słodkości. Odwiedził także panie obsługujące stoisko WTZ, po czym równie niespodziewanie – jak się pojawił – odjechał motocyklem. Szybkie i sprawne „śledztwo” pozwoliło ustalić, że w postać Mikołaja wcielił się… Witold Krużycki – miłośnik motoryzacji i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Lęborskiego. Wcześniej ten sam Mikołaj widziany był na ulicach Lęborka.