Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Utworzono: 02-05-2021

2 Maja, jak co roku obchodzimy Święto Flagi RP. Corocznie, od początku ustanowienia tego święta, obchody w powiecie lęborskim organizowało Starostwo Powiatowe w Lęborku. W związku z trwającymi jeszcze ograniczeniami w organizacji zgromadzeń, zapraszamy do spędzenia tego święta w formie wirtualnej.

To jedno z najmłodszych polskich świąt. Zostało usankcjonowane prawnie nowelizacją ustawy o godle, barwach i hymnie, przyjętą przez Sejm 20 lutego 2004 roku. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, ponieważ jak dotąd, nie możemy spotykać się w szerszym gronie. W tym roku chociaż zdalnie okażmy szacunek narodowym barwom i miejmy nadzieję, że już za rok spotkamy się w tradycyjnej formie, jak odbywało się to w minionych latach.
Tuż po wystąpieniu Alicji Zajączkowskiej, Starosty Lęborskiego, będą mogli Państwo obejrzeć krótki montaż słowno-muzyczny przygotowany przez Młodzieżowy Dom Kultury. W produkcji udział wzięli: Roksana Baranowska, Oliwia Brzeźnicka, Natalia Czaja, Gabriela Dąbrowska, Jagoda Dorywalska, Maja Łukaszuk, Weronika Penk, Lena Urbaniak i Maja Wenek. Opracowaniem materiału zajął się Sylwester Kustusz, recytatorów przygotowała Sylwia Janicka, Oliwia Stromska zadbała o przygotowanie wokalistek. Nad całością pieczę sprawowała Teresa Szczepańska – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury. (Materiał multimedialny w załączniku został dostosowany dla osób niedosłyszących.)

Święto Flagi Rzeczypospolitej